Футбол, посилки від рідних і зарплата: Стало відомо, як в Україні живуть полонені росіяни

Російські солдати, що знаходяться в українському полоні, мають доступ до медичної допомоги, в тому числі стоматологічної, можуть відвідувати церкву і навіть заробляти гроші. Про це офіційний представник українського проекту "Хочу жити" Віталій Матвієнко розповів російському опозиційному виданню "Медуза", передають Патріоти України.

За його словами, тільки за цією програмою добровільно здалися в полон кілька сотень російських солдатів. В цілому ж з проектом зв'язалися і висловили бажання здатися більше 22 тисяч російських солдатів і примусово мобілізованих жителів окупованих територій України.

Умови перебування росіян в українських таборах для військовополонених Матвієнко вважає "шикарними". "У них немає решіток на вікнах. У них не двоярусні, а одномісні ліжка. Є можливість отримати лікування, зв'язатися з рідними. На території табору є навіть стоматологічний кабінет і церква. Для мусульман - окремий кабінет з вікнами на схід, де можна помолитися. Є можливість відпочивати, грати у футбол. Полонені мають можливість навіть отримувати посилки до 20 кілограмів — солодощі, цигарки", – говорить він.

Матвієнко зазначив, що в таборі для полонених все ж є жорсткий розпорядок дня з пдйомом о шостій ранку. Також полонені повинні працювати, хоча офіцерам дозволено відмовитися від роботи.

"Але відповідно до норм Женевської конвенції це робота, яка не обмежує їхні права і гідність, і за неї отримують зарплату", – підкреслив представник проекту "Хочу жити".

За словами Матвієнка, передача полонених назад в Росію відбувається тільки на добровільній основі. "Якщо людина не хоче повертатися, у нас немає ніякого права насильно змушувати його йти на обмін. Він може навіть попросити притулку в Україні або в деяких країнах ЄС", – зазначив він.

Його купують всі! В Україні ціни на популярний овоч різко зросли - в чому причина

вівторок, 13 травень 2025, 0:25

В Україна зафіксували суттєве підвищення цін на цибулю. Це пов'язано із сезонним скороченням обсягів цього овочу в місцевих господарствах. Фермери реалізують цибулю за ціною від 18 до 27 грн за кілограм (еквівалентно $0,43–0,65 за кілограм), що в серед...

Українцям стане важче вступити до польських вишів: Що відомо про нові правила

понеділок, 12 травень 2025, 22:41

Відтепер іноземцям, які бажають отримувати освіту в Польщі, доведеться довести, що вони на належному рівні володіють мовою викладання - в більшості випадків це буде саме польська. Про це повідомляє інформаційний портал InPoland, передають Патріоти Укра...