Останнім часом багато громадян стали скаржитися на те, що в системі Helsi вони знаходять некоректні візити до лікаря. У Міністерстві охорони здоров’я пояснили, як бути у такому випадку, передають Патріоти України.
«Перш за все, хочемо нагадати, що „Helsi“ — це лише одна з багатьох інформаційних систем, яка допомагає з'єднувати лікарів з центральною базою даних Електронної системи охорони здоров'я. Саме через такі системи лікарі вносять дані про послуги, надані пацієнту, в ЕСОЗ. А пацієнти за допомогою них можуть відстежувати дані про своє здоровʼя. Більшість із записів, які пацієнти вважають „некоректними“ — насправді це прийоми, під час яких була внесена вакцинація, процедури або ж проходження медичної комісії тощо. Не плутайте їх з фейковими візитами. Звісно, у процесі роботи лікарів із системою дані про візити можуть з’явитися і помилково (ми ж пам'ятаємо, що людський фактор ніхто не скасовував), і можуть бути зловживанням зі сторони лікарів. За останнє є сувора відповідальність», — йдеться у повідомленні відомства.
Там зазначили, що НСЗУ аналізує кожен запис та виявляє невідповідності. За статистикою, близько 10% цільових записів знімаються з оплати.
«Лише за минулий рік було виявлено 16 670 записів-повторів на „первинці“ — це дозволило уникнути зайвих виплат на понад 5 млн гривень. Також було перевірено понад півмільйона записів про смерть пацієнта. Завдяки цьому кошти не були витрачені на послуги для „мертвих душ“. Це дозволило перерозподілити 158 млн гривень», — повідомили в міністерстві.
Алгоритм дій у разі, якщо ви помітили в особистому кабінеті фейковий візит:
- Подайте скаргу до Національної служби здоров'я за номером 16−77, або ж за посиланням. (https://service.e-health.gov.ua/gromadyanam)
- Або ж зверніться з письмовою скаргою безпосередньо до керівництва медзакладу, в якому зафіксовано візит.
«Ці дії допоможуть державі оперативніше реагувати та відправляти моніторингові групи до медзакладів, на які надходять численні скарги. Кожна скарга перевіряється та у випадку можливого порушення, в тому числі, передається в правоохоронні органи», — зазначили в МОЗ.
Директорка київського центру допомоги наркозалежним Марина Грібанова викликала обурення у мережі своєю заявою, що антидепресанти є наркотиком і нічим не допомагають. Про це вона написала у Facebook, передають Патріоти України. "Психіатричні ліки - це н...
Новий данський аналітичний центр 21st Europe почав просувати свій амбітний інноваційний проєкт Starline, спрямований на створення до 2040 року єдиної пан'європейської мережі високошвидкісних залізниць, яка працюватиме як єдина система метро для всього ...