Генетики попереджують: Пластикові чайники можуть бути смертельно небезпечними

На думку вчених, ембріональний період відіграє вирішальну роль. Фахівці вважають, що саме з епігенетичними змінами в ДНК і пов'язані в основному захворювання людини.

Генетик пояснив, чому пластикові електрочайники смертельно небезпечні - вони можуть отруїти внутрішньоутробно дітей і погано впливають на здоров'я дорослих, передають Патріоти України.

Вчені провели серію експериментів про те, як малі дози отрути, що потрапили в організм вагітної жінки, позначаються на здоров'ї дитини. Як пише «Доктор Пітер», за словами завідувача лабораторією молекулярної цитогенетики розвитку ссавців ІЕМа, керівника наукової групи Євгена Паткіна, у плода відбуваються епігенетичні зміни, які можуть проявитися у вигляді серйозної хвороби в дорослому віці.
Вчені з'ясували, що токсиканти, які потрапляють в організм в невеликих кількостях з навколишнього середовища, запускають процеси, здатні згодом привести до серйозних порушень здоров'я. Причому, якщо отрута надходить в організм дитини в ранньому дитинстві або під час внутрішньоутробного розвитку, захворіти людина може вже в досить зрілому віці.
Євген Паткін розповів, які речовини здатні робити такий вплив на організм. «Для епігенетичних змін не потрібно сильного впливу на організм - досить, скажімо, прийому їжі, що містить важкі метали, або води з пластикової пляшки, куди потрапляє незначна кількість бісфенолу. Офіційно вміст отрути буде в межах санітарних норм - мутацій він не викличе, а епігенетичні зміни - безумовно. До речі, бісфенол активніше виділяється при нагріванні - значить, необхідно викинути пластикові електрочайники і не розігрівати дитяче харчування в пластикових пляшках», - заявив фахівець.
При цьому Паткін підкреслив, що важливо саме здоров'я матері майбутньої дитини. «У чоловіка сперматогенез триває протягом усього життя, і якщо в якийсь період він переніс, наприклад, дію отрути або радіації, то через деякий час його сперма "очиститься". А у жінки все яйцеклітини закладені при народженні, і якщо вони постраждали, то такими залишаться, мабуть, назавжди», - сказав він.
На думку вчених, ембріональний період відіграє вирішальну роль. Фахівці вважають, що саме з епігенетичними змінами в ДНК і пов'язані в основному захворювання людини. У науці з'явився новий напрям - вивчення фетальних (тих, що розвинулися внутрішньоутробно) причин «дорослих» захворювань. Лікарі розраховують, що, зрозумівши епігенетичні механізми захворювань, можна знайти нові ефективні способи лікування.

З архіву ПУ. Ромцю, не плач! - Сядуть усі: Американське правосуддя покарало знакового росіянина

субота, 18 січень 2020, 17:30

Якщо рецидивіст "буде вести себе добре", то зможе покинути пенітенціарну установу в 70 років, після чого його відправлять доживати свій вік в Росії. За деякими даними, бандит втік в США, рятуючись від найманого вбивці. Російський "злодій в законі" Ражд...

Їх небагато, але вони справжні: Кондратюк назвав імена російських артистів, котрі всупереч всьому підтримують Україну, бо правда їм дорожче імперського "величия" і "кісток з кремлівського столу"

субота, 18 січень 2020, 17:22

Серед них – народна артистка Росії Лія Ахеджакова. За словами Кондратюка, до проукраїнських артистів можна також віднести російського музиканта, лідера групи "Машина часу" Андрія Макеревича, публіциста Віктора Шедеровича "і ще кількох людей". Кондратюк...