Генетики попереджують: Пластикові чайники можуть бути смертельно небезпечними

На думку вчених, ембріональний період відіграє вирішальну роль. Фахівці вважають, що саме з епігенетичними змінами в ДНК і пов'язані в основному захворювання людини.

Генетик пояснив, чому пластикові електрочайники смертельно небезпечні - вони можуть отруїти внутрішньоутробно дітей і погано впливають на здоров'я дорослих, передають Патріоти України.

Вчені провели серію експериментів про те, як малі дози отрути, що потрапили в організм вагітної жінки, позначаються на здоров'ї дитини. Як пише «Доктор Пітер», за словами завідувача лабораторією молекулярної цитогенетики розвитку ссавців ІЕМа, керівника наукової групи Євгена Паткіна, у плода відбуваються епігенетичні зміни, які можуть проявитися у вигляді серйозної хвороби в дорослому віці.
Вчені з'ясували, що токсиканти, які потрапляють в організм в невеликих кількостях з навколишнього середовища, запускають процеси, здатні згодом привести до серйозних порушень здоров'я. Причому, якщо отрута надходить в організм дитини в ранньому дитинстві або під час внутрішньоутробного розвитку, захворіти людина може вже в досить зрілому віці.
Євген Паткін розповів, які речовини здатні робити такий вплив на організм. «Для епігенетичних змін не потрібно сильного впливу на організм - досить, скажімо, прийому їжі, що містить важкі метали, або води з пластикової пляшки, куди потрапляє незначна кількість бісфенолу. Офіційно вміст отрути буде в межах санітарних норм - мутацій він не викличе, а епігенетичні зміни - безумовно. До речі, бісфенол активніше виділяється при нагріванні - значить, необхідно викинути пластикові електрочайники і не розігрівати дитяче харчування в пластикових пляшках», - заявив фахівець.
При цьому Паткін підкреслив, що важливо саме здоров'я матері майбутньої дитини. «У чоловіка сперматогенез триває протягом усього життя, і якщо в якийсь період він переніс, наприклад, дію отрути або радіації, то через деякий час його сперма "очиститься". А у жінки все яйцеклітини закладені при народженні, і якщо вони постраждали, то такими залишаться, мабуть, назавжди», - сказав він.
На думку вчених, ембріональний період відіграє вирішальну роль. Фахівці вважають, що саме з епігенетичними змінами в ДНК і пов'язані в основному захворювання людини. У науці з'явився новий напрям - вивчення фетальних (тих, що розвинулися внутрішньоутробно) причин «дорослих» захворювань. Лікарі розраховують, що, зрозумівши епігенетичні механізми захворювань, можна знайти нові ефективні способи лікування.

Індексація пішла в "мінус": Чому після перерахунку виплати можуть зменшитися

четвер, 3 квітень 2025, 8:59

Більшість пенсіонерів завжди чекають індексацію з надією на збільшення виплат. Втім, в деяких випадках пенсія може, навпаки, зменшитися. Про такий сумний випадок розповів експерт з пенсійних питань Сергій Коробкін, передають Патріоти України. У кого мо...

В Україні оновили правила виплат українським військовим: Ось хто тепер отримає 1 млн грн

четвер, 3 квітень 2025, 8:34

Службовці Національної гвардії та Державної прикордонної служби України у віці до 24 років зможуть розраховувати на виплату мільйона гривень за військову службу. Раніше компенсацію гарантували тільки військовослужбовцям Збройних сил України, передають ...