Генетики попереджують: Пластикові чайники можуть бути смертельно небезпечними

На думку вчених, ембріональний період відіграє вирішальну роль. Фахівці вважають, що саме з епігенетичними змінами в ДНК і пов'язані в основному захворювання людини.

Генетик пояснив, чому пластикові електрочайники смертельно небезпечні - вони можуть отруїти внутрішньоутробно дітей і погано впливають на здоров'я дорослих, передають Патріоти України.

Вчені провели серію експериментів про те, як малі дози отрути, що потрапили в організм вагітної жінки, позначаються на здоров'ї дитини. Як пише «Доктор Пітер», за словами завідувача лабораторією молекулярної цитогенетики розвитку ссавців ІЕМа, керівника наукової групи Євгена Паткіна, у плода відбуваються епігенетичні зміни, які можуть проявитися у вигляді серйозної хвороби в дорослому віці.
Вчені з'ясували, що токсиканти, які потрапляють в організм в невеликих кількостях з навколишнього середовища, запускають процеси, здатні згодом привести до серйозних порушень здоров'я. Причому, якщо отрута надходить в організм дитини в ранньому дитинстві або під час внутрішньоутробного розвитку, захворіти людина може вже в досить зрілому віці.
Євген Паткін розповів, які речовини здатні робити такий вплив на організм. «Для епігенетичних змін не потрібно сильного впливу на організм - досить, скажімо, прийому їжі, що містить важкі метали, або води з пластикової пляшки, куди потрапляє незначна кількість бісфенолу. Офіційно вміст отрути буде в межах санітарних норм - мутацій він не викличе, а епігенетичні зміни - безумовно. До речі, бісфенол активніше виділяється при нагріванні - значить, необхідно викинути пластикові електрочайники і не розігрівати дитяче харчування в пластикових пляшках», - заявив фахівець.
При цьому Паткін підкреслив, що важливо саме здоров'я матері майбутньої дитини. «У чоловіка сперматогенез триває протягом усього життя, і якщо в якийсь період він переніс, наприклад, дію отрути або радіації, то через деякий час його сперма "очиститься". А у жінки все яйцеклітини закладені при народженні, і якщо вони постраждали, то такими залишаться, мабуть, назавжди», - сказав він.
На думку вчених, ембріональний період відіграє вирішальну роль. Фахівці вважають, що саме з епігенетичними змінами в ДНК і пов'язані в основному захворювання людини. У науці з'явився новий напрям - вивчення фетальних (тих, що розвинулися внутрішньоутробно) причин «дорослих» захворювань. Лікарі розраховують, що, зрозумівши епігенетичні механізми захворювань, можна знайти нові ефективні способи лікування.

Водіям на замітку! Як не втрапити в халепу під час купівлі вживаного авто

четвер, 15 травень 2025, 18:56

Покупка вживаного автомобіля — справа ризикована, адже продавці нерідко приховують реальний технічний стан машини. Втім, є ознаки, які можуть допомогти уникнути неприємних сюрпризів. Про це пише Автопілот, передають Патріоти України. Перш за все, варто...

Буде катастрофа? Вчені розповіли, коли на Землі закінчиться кисень

четвер, 15 травень 2025, 18:50

Атмосферні умови Землі зміняться – на планеті закінчиться кисень. За прогнозами вчених, це станеться за мільярд років, передають Патріоти України з посиланням на Vice. Астрономи з Університету Тохо в Японії спільно з Nasa виявили, що придатна для диха...