Генетики попереджують: Пластикові чайники можуть бути смертельно небезпечними

На думку вчених, ембріональний період відіграє вирішальну роль. Фахівці вважають, що саме з епігенетичними змінами в ДНК і пов'язані в основному захворювання людини.

Генетик пояснив, чому пластикові електрочайники смертельно небезпечні - вони можуть отруїти внутрішньоутробно дітей і погано впливають на здоров'я дорослих, передають Патріоти України.

Вчені провели серію експериментів про те, як малі дози отрути, що потрапили в організм вагітної жінки, позначаються на здоров'ї дитини. Як пише «Доктор Пітер», за словами завідувача лабораторією молекулярної цитогенетики розвитку ссавців ІЕМа, керівника наукової групи Євгена Паткіна, у плода відбуваються епігенетичні зміни, які можуть проявитися у вигляді серйозної хвороби в дорослому віці.
Вчені з'ясували, що токсиканти, які потрапляють в організм в невеликих кількостях з навколишнього середовища, запускають процеси, здатні згодом привести до серйозних порушень здоров'я. Причому, якщо отрута надходить в організм дитини в ранньому дитинстві або під час внутрішньоутробного розвитку, захворіти людина може вже в досить зрілому віці.
Євген Паткін розповів, які речовини здатні робити такий вплив на організм. «Для епігенетичних змін не потрібно сильного впливу на організм - досить, скажімо, прийому їжі, що містить важкі метали, або води з пластикової пляшки, куди потрапляє незначна кількість бісфенолу. Офіційно вміст отрути буде в межах санітарних норм - мутацій він не викличе, а епігенетичні зміни - безумовно. До речі, бісфенол активніше виділяється при нагріванні - значить, необхідно викинути пластикові електрочайники і не розігрівати дитяче харчування в пластикових пляшках», - заявив фахівець.
При цьому Паткін підкреслив, що важливо саме здоров'я матері майбутньої дитини. «У чоловіка сперматогенез триває протягом усього життя, і якщо в якийсь період він переніс, наприклад, дію отрути або радіації, то через деякий час його сперма "очиститься". А у жінки все яйцеклітини закладені при народженні, і якщо вони постраждали, то такими залишаться, мабуть, назавжди», - сказав він.
На думку вчених, ембріональний період відіграє вирішальну роль. Фахівці вважають, що саме з епігенетичними змінами в ДНК і пов'язані в основному захворювання людини. У науці з'явився новий напрям - вивчення фетальних (тих, що розвинулися внутрішньоутробно) причин «дорослих» захворювань. Лікарі розраховують, що, зрозумівши епігенетичні механізми захворювань, можна знайти нові ефективні способи лікування.

Під час пошуків небезпечного злочинця: На даху багатоповерхівки в Тернополі знайшли лаундж-зону з кущами коноплі (фото)

неділя, 12 липень 2020, 16:37

У полімерних банках були акуратно висаджені 12 рослин, які поліцейські конфіскували. Правоохоронці прийшли на обшук у квартиру, де переховувався підозрюваний у зґвалтуванні та інших злочинах, а знайшли на додаток це й кущі коноплі. Про це повідомляє пр...

З архіву ПУ. Директор вже звільнилась: У РФ випускники влаштували БДСМ-флешмоб на порозі школи (відео)

неділя, 12 липень 2020, 16:00

У Владивостоці останній дзвоник-2019 пройшов дуже нетрадиційно. В школі №74 Владивостока (Росія) учні 11 класу влаштували БДСМ-флешмоб за день до останньої лінійки, передають Патріоти України. Після уроків школярі зібралися біля ганку школи і чекали на...