Вид вовка, який зник з лиця Землі близько 10 000 років тому, відроджується до життя, як "перша у світі успішно відновлена тварина". Про це йдеться в заяві біотехнологічної компанії Colossal Biosciences, , передають Патріоти України з посиланням на CNN.
Вчені з Colossal створили трьох дитинчат лютововка, використовуючи стародавню ДНК, клонування і технологію редагування генів, щоб змінити гени сірого вовка, найближчого живого родича доісторичного жахливого вовка. Результатом є гібридний вид, зовні схожий на свого вимерлого попередника. У результаті на світ з’явилися три особини — Ромул, Рем і Кхалісі.
"Наша команда взяла ДНК із зуба віком 13 000 років і черепа віком 72 000 років і виростила здорових цуценят жахливого вовка", - поділився деталями роботи Лемм.
У компанії додали, що після маніпуляцій з ДНК тварин і редагування їхніх генів "здорові ембріони, що розвиваються, були перенесені до сурогатних матерів для міжвидової вагітності", і три вагітності призвели до народження перших воскрешених видів.
Компанія підтвердила CNN, що використовувала домашніх собак - зокрема, великих змішаних гончаків - як сурогатних матерів.
За даними Colossal, два дитинчата-самці лютововка народилися 1 жовтня 2024 року, а цуценя-самка - 30 січня 2025 року.
Щоб оптимізувати воскрешений вид, учені мають намір видалити певні варіанти генів сірого вовка і замінити їх рисами, пов'язаними з жахливими вовками, сказав Лав Дален, професор еволюційної геноміки з Центру палеогенетики Стокгольмського університету та консультант Colossal.
"Ні для кого не секрет, що за всім геномом це на 99,9% сірий вовк. У науковому співтоваристві будуть суперечки про те, скільки генів потрібно змінити, щоб вийшов жахливий вовк, але насправді це риторичне питання", - сказав Дален.
Aenocyon dirus був головним хижаком, який колись жив у Північній Америці. Лютововки були більшими за сірих вовків і "мали ширшу голову і щелепи, а також світле густе хутро", - розповіли вчені.
Colossal Biosciences стверджує, що їхня робота не обмежиться тільки цим видом. Компанія також планує відтворити шерстистих мамонтів, додо і тасманійського тигра. На думку вчених, технології, що застосовуються для воскресіння стародавніх видів, можуть допомогти в збереженні тварин, що перебувають під загрозою зникнення.
Однак генетичне відтворення видів викликає суперечки. Деякі експерти попереджають про можливі ризики, включно з проблемами зі здоров’ям клонованих тварин і загрозою втручання в екосистеми. Проте творці жахливих вовків упевнені, що це лише перший крок до розширення меж науки і зміни майбутнього дикої природи.
Жахливий вовк (лат. Aenocyon dirus) — вид вимерлих ссавців з монотипового роду Aenocyon, що існував в 125 000−9 500 років тому на території Північної Америки. Особини цього виду є другими за розмірами з усього сімейства псових. Вважається, що саме ці хижаки надихнули Джорджа Мартіна на створення лютововків у всесвіті "Пісні льоду та полум’я".
На ринку пального України продовжуються зміни. І після здешевшання палива на 2−3 гривні на водіїв чекає ще один «сюрприз»: з 1 травня країна переходить на бензин зі спиртом, а саме — з біоетанолом. Це вимога закону, який Верховна Рада прийняла у червні...
Демобілізація військових, які тривалий час служать, потребує створення відповідних умов для заміни. Зараз проводяться дослідження та розробляються механізми для безпечного втілення цього процесу. Про це заявив заступник керівника Офісу президента Павло...