Геродот не помилявся: На Закавказзі археологи знайшли докази існування войовничих амазонок

Давньогрецька кераміка. Смертельний двобій Ахілеса з королевою амазонок

Під час розкопок могил у некрополі бронзової доби в азербайджанській Нахічевані археологи знайшли залишки жіночих тіл, похованих зі зброєю — дуже гострими стрілами, бронзовим кинджалом, булавою, а також з прикрасами, пише британська The Guardian.

Археологи дійшли висновку, що ці могили можуть належати амазонкам, які, ймовірно, жили чотири тисячі років тому. Ці окутані міфами войовничі жінки були відомі своїм суспільством без чоловіків і майстерністю на полі бою, зокрема вправним володінням луком і стрілами.

За стародавніми переказами, вони утворили могутню державу на чолі з царицею. Мали статевий звʼязок з представниками сусідніх племен лише для продовження роду, потім відсилали чоловіків назад. Новонароджених хлопчиків віддавали батькам або вбивали, дівчаток виховували для війни.

«Це свідчить про те, що за міфами та легендами стародавньої Греції є правда», — каже історикиня Беттані Гʼюз.

Вона зазначила, що ці знахідки суттєвіші, якщо їх повʼязати з більш ранніми відкриттями. У 2019 році останки чотирьох жінок-войовниць, похованих із наконечниками стріл і списів, знайшли в росії. А в 2017 році вірменські археологи розкопали останки жінки, яка, ймовірно, померла від бойових поранень, оскільки в її нозі знайшли наконечник стріли. На початку 1990-х років біля кордону з Казахстаном знайшли останки жінки, похованої з кинджалом.

«Цивілізація не складається з однієї могили. Якщо ми говоримо про культуру, яка, за стародавніми переказами, охоплює Кавказ і Степ, очевидно, потрібні будуть і інші останки», — каже Гʼюз.

Деякіскелети свідчать про те, що жінки активно користувалися луком і стрілами, зазначає Гʼюз.

«Їхні пальці викривлені, тому що вони часто використовували стріли. Зміни на суглобах пальців відбуваються не лише від полювання — це мала бути якась постійна, велика практика. Що дуже захоплює, то це те, що багато кісткових доказів також чітко свідчать про тривалий час, проведений у сідлі. Таз у жінок в основному відкритий, оскільки вони їздили верхи. Їхні кістки просто сформовані їхнім способом життя», — пояснила Беттані Гʼюз.

Вона зазначила, що серед прикрас є намиста з сердоліку.

«Сердолік — це напівкоштовне каміння. Його часто можна побачити на верховних жрицях чи богинях. Тож це ознака статусних жінок, як і голови булав», — сказала Гʼюз.

"Перемогою пишатися не можна було. Це можна було робити тільки на міжнародній арені": Історик пояснив, чому Сталін "скасував" 9 травня в СРСР

четвер, 9 травень 2024, 7:15

Вождь СРСР Йосип Сталін 1947 року скасував свято 9 травня через те, що вважав непотрібним і невигідним пишатися Днем Перемоги. Про це розповів історик, віце-президент російської Асоціації істориків Другої світової війни Костянтин Залеський в інтерв'ю в...

Дуже бояться "бавовни"? Росіяни відмовляються їхати в Крим на відпочинок навіть по безкоштовним путівкам

четвер, 9 травень 2024, 6:37

Перед початком курортного сезону 2024 року російські відпочиваючі відмовляються відвідувати санаторії Криму навіть за умови безкоштовних путівок. Ймовірно, росіяни бояться "бавовни" на півострові. Як повідомляє "Крим.Реалії", через низьку відвідуваніст...