Головний мегаполіс країни і далі паралізуватимуть неосяжні корки: Київ залишився єдиним містом, де під час все більш затяжних та частих повітряних тривог зупиняють громадський транспорт

Ситуація з роботою громадського транспорту під час повітряних тривог у Києві залишається болючим питанням для більшості містян. При цьому столиця залишилася єдиним містом України, що зупиняє комунальний транспорт під час повітряних тривог. Про це пише спільнота "Пасажири Києва", передають Патріоти України.

Як зауважують у спільноті, рішення зупиняти комунальний транспорт під час тривог у столиці створює значні незручності для пасажирів, особливо в холодну пору року. Люди змушені чекати на зупинках або витрачати кошти на альтернативний транспорт, що часто не є доступним для багатьох.

На відміну від Києва, низка міст України, таких як Хмельницький чи Івано-Франківськ, демонструють інший підхід.

"Ми нещодавно перепитали про стан справ у Хмельницькому та Івано-Франківську і з подивом дізналися, що там вже декілька місяців не зупиняють комунальний транспорт. Пораділи за містян…", наголосили у спільноті.

Там транспорт продовжує працювати під час тривог і зупиняється лише за наявності реальної загрози, що дозволяє підтримувати стабільність руху та зручність для пасажирів.

"Всі міста України розуміють, що громадський транспорт – це критична інфраструктура, яка має працювати стабільно та передбачувано. Але не Київ", обурюються активісти.

Ключові проблеми рішення зупинки громадського транспорту під час тривог в Києві:

  • Соціальна напруга: Мешканці столиці змушені пристосовуватись до нестабільного графіка транспорту.
  • Вплив на критичну інфраструктуру: Громадський транспорт є важливою складовою міської логістики, і його зупинка створює транспортний колапс.
  • Ігнорування думки громади: Попри успішні петиції киян, рішення продовжує діяти, не враховуючи потреби містян.
"Люди мерзнуть під зупинками на морозі чи переплачують сотні гривень за таксі. Страждають і водії, які не можуть переїхати з лівого берега на правий через Дарницький міст", пояснюють у спільноті.

Своєю чергою Київська міська державна адміністрація та міська військова адміністрація аргументують своє рішення безпековими міркуваннями, вважаючи, що зупинка транспорту може зменшити ризики для пасажирів.

Довідка

Від 1 серпня 2022 року в Києві запрацювали нові правила наземного громадського транспорту: під час повітряної тривоги він має зупинятися в безпечному місці, відповідно до правил дорожнього руху, а пасажири повинні залишити салон і пройти до найближчого укриття. Це рішення стосується і приватних перевізників.

У КМДА пояснили, що пасажири не сплачуватимуть за проїзд повторно після відбою повітряної тривоги. Контролерів про це попередять, вони отримають відповідні інструкції. Після відбою тривоги водій чекатиме пасажирів протягом 10 хвилин. Пасажири, які за цей час не встигнуть повернутися до транспортного засобу, зможуть скористатися наступним.

Метрополітен, як і раніше, під час повітряної тривоги не буде виконувати перевезення наземними ділянками та зупинятиме роботу станцій відкритого типу.

Також на сайті Київської міської ради набрала необхідну кількість голосів петиція із закликом скасувати рішення про зупинку роботи громадського транспорту під час повітряної тривоги. Столична влада пояснила, що не може підтримати цю пропозицію, оскільки під час воєнного стану таке рішення ухвалює Рада оборони міста.

Завантажити ще

ТОВ "ІА" Рубрика ".Всі права дотримано. Посилання на першоджерело при використанні матеріалів Rubryka.com обов'язкове. Редакція не завжди поділяє думку авторів, експертів і блогерів. Стокові фотографії надані нашим партнером Depositphotos

© 2018-2024, Рубрика

  • Рубрики
  • Що відбувається
  • Кейси
  • Корисне
  • Небайдужа
  • Екорубрика
  • УрбанРубрика
  • eРубрика
  • Колонки
  • Спецпроєкти
  • Новини

deco.agency

  • Про «Рубрику»
  • Редполітика
  • Реклама
  • Контакти
Підтримати "Рубрику"

Читайте нас в соцмережах

Екорубрика

Небайдужа

notification icon

Отримуйте актуальні новини через push-повідомлення!

Особливі? Названо два регіони України, де не зріс рівень бідності під час війни

четвер, 12 грудень 2024, 10:59

Є дві області в Україні, де рівень бідності не зріс порівняно з 2021 роком. Це Закарпатська та Чернівецька. Про це в інтерв'ю РБК-Україна сказала завідувачка відділу досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень Людмила...

Україна в 2025 році повертатиме своїх громадян із Німеччини: Камишін пояснив, чого чекати

четвер, 12 грудень 2024, 9:57

Україна планує запуск пілотного проєкту для повернення своїх громадян, які перебувають за кордоном. На початку 2025 року стартує пілотний проєкт між Україною та Німеччиною. Про це повідомив радник президента України Олександр Камишін на 7-му Німецько-у...