Метеорний потік Персеїди - одне з найкрасивіших і найвідоміших явищ нічного неба Північної півкулі, який радує землян кожного року у серпні, зазначають Патріоти України.
Персеїди названі за сузір'ям Персея, де розташований його радіант, тобто точка звідки "вилітають" метеори. Як і більшість метеорних дощів, Персеїди утворюються залишками "хвоста" комети Свіфта-Туттля, які створюють величезний шлейф. Найпершу згадку про Персеїди датують 36 роком н. е. в китайському літописі. Персеїди були першим метеорним потоком, який було пов'язано з певною кометою.
Зауважимо, що метеорний потік (зорепад, зоряний дощ, метеорний дощ - ред.) — природне явище, під час якого на нічному небі можна побачити численні метеори, що летять ніби з однієї точки на небосхилі. Здебільшого, це явище є періодичним, триває від декількох днів до декількох тижнів і спостерігається щороку приблизно в один і той же час.
Головне – дивитися в нічне небо на відкритій місцевості, трохи далі від штучного освітлення. Найліпше звісно - виїхати у сільську місцевість, або просто в поле. Бажано знайти зручне місце, щоб лягти на спину, або ж розміститися в кріслі з відкидною спинкою. Додамо, що очам потрібно пів години, щоб звикнути до темряви, але з часом ви зможете побачити все більше і більше.
Цей потік можна спостерігати щороку приблизно з 23 липня до 22 серпня. Період найбільшої активності — з 8 до 14 серпня, а пік припадає на 12—13 серпня. Впродовж піку кількість метеорів, що згорають в атмосфері, може досягати чисельності від 80 до 120 за годину.
Персеїди є одними з найстаріших метеорних дощів, за яким слідкує людство. Усе тому, вважають астрологи, що люди вірили, від зорепадів, як і від фаз місяця варто очікувати чогось особливого.
В період зорепаду у людей підвищується енергетичні стани, триває приплив сил, починає покращуватись фінансовий стан, конфлікти закінчуються.
Рідкісний амулет віком 1600 років, знайдений археологами у стародавньому місті Адріанополіс (європейська частина сучасної Туреччини.-ПУ), містить зображення Соломона, який перемагає диявола. Ця знахідка апелює до вилучених з канонічної Біблії віршів, д...
Волейболіст Андрій Оробко розповів про причини, через які він не повернувся до України після єврокубкового матчу. Спортсмен зазначив, що на його вирішення вплинули проблеми з командою, включаючи втрату ключових гравців та дії керівництва клубу, передаю...