Готувалися до похорону, коли дізналися, що він живий: Історія бійця з Рівненщини, який вижив під час ворожої атаки, зворушила мережу

Родина захисника з Рівненщини Андрія Грицайчука вже готувалася до його похоронів, коли отримала звістку, що він загинув під час ворожого авіанальоту у квітні. Однак за кілька днів відчай змінила нестримна радість: з'ясувалося, що воїнові вдалося вижити, хоча він і отримав тяжкі поранення, передають Патріоти України.

Ця історія про дивовижне "воскресіння", яку розповіли журналісти ТСН, розчулила мережу. Для Андрія того дня порятунок дійсно став дивом: зі 30 воїнів, які того дня потрапили під ворожий авіаудар, за словами захисника, вижили лише він та один з його побратимів.

На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Андрій Грицайчук перебував на заробітках за кордоном, у Литві. Коли росіяни почали завдавати ракетних ударів по всій території України, зокрема, й по Рівненщині, його дружина Ольга з двома дітками виїхала до чоловіка.

"То ми вже не знали що нам робити, я вже й плакала, бо вагітна була", – зізнається дружина Андрія. Однак Андрій вирішив, що має повернутися в Україну, яка опинилася у біді. Ольга відмовилася відпускати його самого, тож додому приїхала уся родина. У рідному селі Андрієві вручили повістку – і він пішов захищати Україну.

"У мене немає такого поняття, щоб за дітей ховатися, їх навпаки потрібно захищати, щоб вони цього не бачили", – пояснив Андрій, чому пішов воювати попри те, що має трьох дітей. На службу Андрій потрапив до одного зі штурмових підрозділів. Його група тримала ділянку фронту на Луганщині. І одного дня у квітні захисники потрапили під авіаційні удари росіян.

"По рації передали, мовляв, ховайтеся злетіла авіація", – пригадує Андрій. Під час того удару переважна більшість побратимів Грицайчука загинули. За його словами, з 30 воїнів вижив лише він та ще один військовослужбовець. Однак Андрія спершу теж записали у загиблі. І сповістили про це його родину.

"Військовий, який прийшов, каже: сядьте – і я вже почала плакати", – пригадує дружина Андрія Ольга. Намагаючись примиритися з тяжкою втратою, родина Андрія почала готуватися до його поховання. Однак за п'ять днів після звістки про загибель воїна їм зателефонували.

"Ваш чоловік лежить тяжко поранений, без свідомості в Києві в лікарні", – пригадує розмову дружина Андрія. Ольга одразу ж поїхала до столиці, щоб побачити коханого, якого, як гадала, втратила назавжди. "Я заходжу до палати, він такий лежав, очі трохи були відкриті, я почала плакати", – каже Ольга.

Уже кілька місяців Андрій Грицайчук відновлюється після поранень. Поставити його на ноги допомагали медики з Дніпра, Львова та Києва. Позаду – не одна операція. Лікарі лише не беруться витягувати один з осколків, що застряг у воїна в голові: діставати його може бути значно небезпечніше, аніж залишити.

Після поранень у воїна порушено руховий центр. Однак нестримне бажання самого Андрія, примножене на любов дружини та трьох дітей, наймолодшому з яких усього рік від народження, допомогли Грицайчуку стати на ноги.

Нині він проходить реабілітацію на Рівненщині. І готується виконати "надважливе завдання", поставлене перед ним медиками: пройти без допомоги палиці 300 м.

"Найбільша втіха для чоловіка, коли з лікарні його відпускають на кілька днів додому. А бажання в нього одне – найшвидша перемога України і щоб побратими були живі. "Ми за них також молимося, не за своїх тільки чоловіків, за всіх молимося", – каже родина", – розповіли журналісти.

Історія Андрія Грицайчука зворушила мережу. У коментарях під відеосюжетом про його дивовижний порятунок сотні українців бажають воїнові якнайшвидшого та повного одуженння та радіють, що чоловік ще не раз зможе обійняти своїх дітей.

Українці вбачають у помилковому "похованні" добрий знак і впевнені: "воскреслий" воїн неодмінно проживе довге та щасливе життя.

А ще люди відчайдушно бажають, аби таких див, як те, що сталося з Андрієм та його родиною, було якомога більше. А ще краще – щоб усі без винятку українські Герої повернулися додому не лише живими, а й неушкодженими.






Повернути тризубу Мстислава його древню шану: Як археологічна знахідка часів князювання господаря пів Русі може змінити герб Чернігівщини

вівторок, 21 січень 2025, 9:11

Мстислав Хоробрий, перший князь Чернігівський та Тмутараканський - брат по батькові та матері Ярослава Мудрого стяжав собі славу наймогутнішого полководця Русі свого часу, збройне протистояння якому програв Великий князь Київський Ярослав. Чому підвіск...

В Україні військові зможуть отримувати посилки за 1 грн: Заступниця Умєрова розповіла деталі

вівторок, 21 січень 2025, 9:02

Військові зможуть надсилати та отримувати відправлення до 30 кг у прифронтових відділеннях «Нової пошти» лише за 1 грн. Опція доступна завдяки програмі «Плюси». Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко, передають Патріоти Укр...