Гроші знайдуться? В Україні можуть з’явитися освітні радники для учнів 8-9 класів

Міністерство освіти і науки планує допомагати учням 8 і 9 класів обирати профілі на наступний навчальний рік. Для цього до роботи у школах планують залучити кар’єрних радників, передають Патріоти України

Як розповів заступник міністра Андрій Сташків в інтерв'ю ЗМІ, це передбачено у рамках реформи старшої профільної школи, яка має запрацювати з 2027 року. Планується, що девʼятикласники самостійно будуть обирати, як хочуть навчатися у старшій школі.

Концепція старшої профільної школи передбачає наявність профілів: гуманітарних, природничих, технологічних, зазначив посадовець"Учень після 9 класу буде обирати профіль, що відповідатиме освітній траєкторії, якою він планує рухатися далі. Тому ми зараз працюємо над тим, щоб у 8-9 класах почали працювати кар'єрні радники, які будуть допомагати з вибором профілю у 10 класі", – пояснив Сташків.

За його словами, нині це концепція, над якою відомство працює."Їхнім завданням буде допомогти учням обирати, по-перше, ті напрями, які цікаві їм, а по-друге – ті, що потрібні для майбутніх інженерів, програмістів – спеціалістів, які зможуть працювати над розробками, зокрема, нових технологій", – сказав Сташків.

Він уточнив, що це та сама профорієнтація, яка і зараз є в школах старших класів, проте Міносвіти хоче її модифікувати, зробити більш цікавою та дієвішою.

Заступник мінстра додав, що завдання реформи профільної середньої освіти зробити так, щоб школярі обирали не тільки гуманітарні профілі, а й технічні."Є різні інструменти: обладнання шкіл хорошими STEM-лабораторіями, стимулювання учнів до вибору саме цих профілів через кар'єрних радників, інші інструменти, які ми хочемо реалізовувати", – додав він.

Штраф від ТЦК: Українцям пояснили, як не переплатити й не втратити право на знижку

середа, 14 травень 2025, 16:51

В Україні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть накладати штрафи на військовозобов'язаних громадян, які порушують правила мобілізації. Розповсюджені ситуації, коли ТЦК та СП вимагає оплатити штраф, але видає для цього лише ...

Якщо Пенсійний фонд не зарахував до стажу частину трудового періоду: Українцям пояснили, як діяти

середа, 14 травень 2025, 16:47

В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...