6 жовтня велике церковне свято, пов'язане з Іоаном Хрестителем. Народні прикмети та забобони на цей день


6 жовтня православна церква згадує Зачаття пророка та Предтечі Господнього Іоана Хрестителя.

Іоан Хреститель найбільш шанований християнський святий після Діви Марії. Пророк Божий народився неподалік Єрусалиму у священика Захарія та праведної Єлизавети, які виконували всі заповіді та роками молили Бога аби дарував їм дитя.

Про майбутню появу сина, Захарій дізнався під час служіння у храмі. Йому явився Ангел, за християнськими переказами.

"Не бійся, Захаріє, твоя молитва вислухана. Дружина твоя, Єлизавета, породить тобі сина. І ти даси йому ім'я Іоан", - сказав посланець Бога.

Захарій не повірив його словам.

"Я – Гавриїл, що стою перед тобою і посланий благовістити тобі це. Ти будеш німим до дня народження, бо не повірив словам моїм", - відказав Архангел.

Пророцтво Гавриїла виповнилося і Єлизавета народила майбутнього Хрестителя Ісуса Христа. Іоан виріс у дикій пустелі, де готувався до великого служіння. У 30-річному віці він перестав бути відлюдником та вийшов проповідувати єврейському народові. Розповідав людям про покаяння і необхідність хрещення для відпущення гріхів. Згодом хрестив Спасителя на річці Йордан.

Іоан Предтеча був страчений під час правління царя Ірода Антипа. Спершу святого ув'язнили, бо критикував правителя за відмову від законної дружини і життя з Іродіадою – жінкою свого троюрідного брата. У подальшому донька Іродіади умовила Ірода убити Іоана. Святому відрубали голову.

Сьогодні за церковним календарем відзначають , Предтечі Ісуса Христа. Наші предки із дня зачаття Іоана Хрестителя чекали на настання значних холодів. Казали: "На Предтечу – тулися до печі".

Вважалося, що до свята вже потрібно заготовити дрова, хмиз або комиш – для опалення домівки. 6 жовтня люди вже намагалися не проводити заготівельних робіт. Вважали їх передвісником проблем.

Наші предки були переконані, що 6 жовтня не можна скаржитися та згадувати власні біди. Той, хто на Іоана говорить про проблеми й нещастя, ніколи їх не позбудеться, казали люди. Натомість вірили, що щастя очікує на мовчазних людей.

Прикмети 6 жовтня:

- зайці рано нагуляли жиру – буде холодна й сніжна зима;

- білка мостить гніздо високо – на теплу зиму. Низько – на люту;

- мало грибів – зима буде суворою;

- кішка вмивається лівою лапою – до поганої погоди, правою – до хорошої;

- зима скоро настане, якщо цього дня почуєте крик гусей, які відлітають на південь.

Причина була шокуючою: У Польщі жінка померла наступного дня після успішних пологів

середа, 22 березень 2023, 23:29

У Польщі в місті Ґлоґув у Нижньосілезькому воєводстві 38-річна жінка, яка перебувала в місцевій лікарні, померла наступного дня після успішних пологів. Причиною трагедії могло стати те, що породілля вживала наркотики. Про це пише польське видання wpros...

Деякі запити були дуже дивними: Жінка розбагатіла завдяки OnlyFans, виконуючи "несексуальні" прохання (фото)

середа, 22 березень 2023, 22:15

Творчиня контенту для OnlyFans розповіла, як заробила свої статки, знімаючи фото й відео у відповідь на дивні, "несексуальні" запити. Про це повідомляє LadBible, передають Патріоти України. 30-річна помічниця адміністратора під ніком Bambi Love на Only...