Врятована з Іллінецького гетто, створеного в період німецької окупації в Вінницькій області, ізраїльська письменниця Лідія Корнєєва розповіла історію про те, як у повоєнний час побачила дівчину з сумочкою з людської шкіри, передають Патріоти України.
У ефірі програми "Право на владу" в четвер, 7 жовтня, вона зазначила, що цей епізод запам'ятала на все життя. Він стався вже після війни. За словами Корнєєвої, тоді усі поверталися додому – і солдати, і ті, хто був за кордоном, зокрема у Німеччині. Одного дня Лідія з друзями грала на Червоній площі в Іллінцях і повз них пройшла красива дівчина у білому платті, на підборах і з сумочкою.
Олена Слободяник – онучка і дочка праведників світу. Так офіційно називають тих, хто рятував євреїв під час Голокосту. Її сім'я врятувала Корнєєвих, коли вони бігли з гетто. Лідії тоді було всього чотири роки. Вони переховувалися рівчаками, сиділи в заметах взимку, їли сніг. За словами Корнєєвої, їй було соромно навіть попросити у матері хліб, тому що його просто не було. Їх пускали українські родини тільки тоді, коли батько, який був кравцем, міг щось пошити: спідничку чи сукню.
У прямому ефірі програми Олена Слободяник отримала з рук посла Ізраїлю в Україні свідоцтво про визнання її родичів праведниками світу. Цього визнання для сім'ї Слободяник домоглася саме Лідія Корнєєва. "Їх імена будуть викарбувані на алеї праведників Яд Вашем", – запевнив посол.
Згідно з чинним законодавством, українські пенсіонери, яким виповнилося 70, 75 та 80 років, отримують так звані «вікові доплати» до пенсії (300, 456 та 570 гривень відповідно) щомісячно, передають Патріоти України. Втім, в деяких містах, як, до приклад...
Ярослав Романюк, який очолював Верховний суд до 2017-го, в 2023-му у своїй декларації показав пенсію в розмірі 2 млн 937 тис. грн за рік. Тобто щомісячно він отримував від ПФУ 244,7 тис. грн. Однак Романюк вважав, що такий розмір пенсії порушує його пр...