"Я помилково думала, що треба знати математику на супер рівні". Історія 33-річної бортпровідниці, яка через війну перекваліфікувалася на IT-фахівця, знайшовши нову роботу за три тижні
33-річна Ірина Слєкас — колишня бортпровідниця із понад 10-річним досвідом. Проте кілька років тому дівчина твердо вирішила спуститися з неба на землю і працювати нижче неба, аби забезпечити собі майбутнє та професійний розвиток. Ірина розповіла dev.ua, чому полишила найромантичнішу професію та обрала земним своїм шляхом нетехнічну спеціалізацію в IT. Тепер вона — sourcer в компанії Kindgeek, чим неймовірно пишається. Далі — її пряма мова.
У небо через філфак
За освітою я філолог французької та англійської мови з правом викладання. Я вчилась у своєму рідному місті Херсоні. Якщо чесно, в дитинстві у мене не було такого, що б я хотіла кимось стати. Але вже у більш дорослому віці 18–19-ти років прийшло усвідомлення, що я хочу професію, де зможу рухатись, їздити кудись у відрядження.
Що на мене сильно вплинуло, щоб прийти до цього рішення — це поїздка по Work&Travel в Америку на третьому курсі. Це був сильний поштовх: сепарація від батьків, усвідомлення, як класно жити дорослим життям. Тому по поверненню в Україну я одразу вирішила закінчити останній четвертий курс і виїжджати з Херсону. Так зрештою і сталось — я закінчила університет, знайшла першу роботу і переїхала до Києва.
Курс на авіацію
Напевно, досить часто трапляються агресивні відповіді. Наприклад, у профайлі кандидата не вказана заборона на те, щоб надсилати пропозиції на роботу, ти стукаєшся, а натомість отримуєш щось типу «Чого ви мені пишете?/Яке право ви маєте мені писати?» і в такому дусі. Але я доволі спокійно до цього ставлюсь і просто спокійно відписую.
Іноді можуть бути реакції, на кшталт «Ви погано вичитали моє резюме», коли ти уточнюєш щось з досвіду кандидата. Бо формально так, резюме є, але якщо у кандидата 20 років досвіду вміщені на 1 сторінку CV, то очевидно, що весь досвід просто фізично неможливо там відобразити. І це нормально, що інколи рекрутер може перепитати чи уточнити щодо якихось маст-вимог позиції.
IT-це стабільність і мобільність
Зараз настільки все важкопрогнозовано через повномасштабну війну, що сказати 100%, де я буду через 20 років — я не зможу. ІТ дійсно доволі стабільна сфера: тут мають значення цінності й повага, ти маєш стабільну зарплату, всі фредлі та рівні. Це не може не подобатись.
Щось велике за цей період я не купила, але зараз у мене є мобільність, і це дуже важливо.
Наприклад, я без складнощів можу поїхати й працювати з іншого міста, бо не прив’язана до конкретної локації.
Три поради світчерам не в технічне IT
Перше — багато хто насправді має дуже обмежене уявлення про професії в ІТ. Я й сама нічого не знала про індустрію поки не почала навчання. Часто наводять асоціації, що ІТ — це більше про інтровертів, хоча насправді є чимало ІТ-професій, які підходять різним темпераментам. Думаю, що людина, яка хоче увійти в ІТ, спочатку має погуглити, порозпитувати або сходити на вебінар/лекцію, де їй розкажуть про всі професії та сформують цілісну картинку. Бо ІТ — це ж не тільки розробники.
Друге — це вчити англійську мову. І це не так, що сходив на курси, отримав сертифікат рівня B2, який всім показується, але на ділі рівень не підтримується на практиці. А його завжди треба системно використовувати. Мову не покладеш на полицю. Англійська мова — теж м’яз, який необхідно прокачувати.
Третє — слідкувати за трендами й читати багато текстів ваших професійних «рольових моделей».
За новими правилами бригади екстреної медичної допомоги доставлятимуть пацієнтів з інфарктами, інсультами та іншими критичними станами до профільних медичних закладів, передають Патріоти України. Як повідомили на сайті МОЗ, з січня 2025 року бригади шв...
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...