Як повідомляли Патріоти України, директора Національного музею історії України Федора Андрощука звинуватили у тому, що він виїхав у відрядження і не повернувся.
"До слова, термін відрядження завершився 20 вересня. Судячи з усього, скористався за призначенням своїми іншими громадянствами (те, чому вони в нього взагалі є – це інше питання), відбув у відрядження в Італію та Швецію, і згідно з відповіддю на моє депутатське звернення, загубився на відкритті виставки у Литві", - йдеться у дописі Бобровської.
Вона також звернулася до міністра культури Миколи Точицького із заувагою, що Андрощук досі обіймає позицію директора.
У коментарі УП.Культура Федір Андрощук дав пояснення, на яких підставах перебуває за кордоном та про виконання обов'язків директора музею. А також зауважив, що три місяці тому подав заяву про звільнення тоді ще в.о міністра культури Ростиславу Карандєєву.
"Я є громадянином Швеції, де проживаю постійно вже майже двадцять п'ять років і де сплачую податки. Це мені дає необмежене право тут перебувати і користуватися всіма правами громадянина ЄС", - сказав Андрощук.
За його словами, перебування в Україні було тимчасовим і підлягало під дію контракту з Міністерством культури, "який кожна зі сторін має право розірвати, якщо вважатиме, що інша сторона не виконує свої зобов'язання".
"Про моє громадянство Швеції Міністерство було попереджено і знало, що там мій дім. Тому по факту у відрядженні я не в Швеції, а в Україні. Я живу постійно у Швеції, а не в Україні", - наголосив він.
Андрощук додав, що подав заяву на звільнення три місяці тому, разом зі звітом про те "що музей зробив під час моєї каденції і не зробила українська держава". Причиною звільнитися стала відсутність можливості продовжити терміни відрядження. Пролонгувати його було потрібно для того, щоб виконувати науковий проєкт "Швеція і Україна в історії музейних колекцій та виставкових наративах". Його підтримкою займається саме Швеція. Саме в рамках цього проєкту Андрощук видав книгу "Музей і національний проєкт".
"Національний музей історії України – це моя гуманітарна допомога Україні. Те, що він працює під час війни, ще й заробляє кошти державі і став відомим у світі, – це завдяки не українському, а шведському громадянству і моєму імені. Саме Швеція прийшла на допомогу музею в перші дні війни, зібрала кошти, завдяки яким музей зробив чудову виставку "Дохристиянські вірування України", а також підтримує низку інших виставкових проєктів", - додав науковець.
11-річна жителька Чернігова, Катя Харько, місяць тому зустріла Новий 2025 рік, отримала подарунки під ялинку — гігантський набір фломастерів. У січні дівчинка захворіла і потрапила в лікарню. Їй поставили діагноз "ангіна" та почали лікувати. Батькам ро...
Мати загиблого українського військового льотчика, майора 40 БрТА Повітряних сил ЗСУ, Героя України Андрія Пільщикова на псевдо Джус (Juice) Лілія Авер'янова поділилася що "душило" пілота і хто "перекривав" йому кисень. Подробиці Авер'янова опублікувала...