Спостереження за діяльністю співробітників територіальних центрів комплектування (ТЦК) стають дедалі актуальнішими, адже ситуації, коли вони перевищують свої повноваження, відбуваються все частіше. Що робити в такій ситуації, пояснив адвокат Дмитро Франчук, передають Патріоти України.
Українці повідомляють про випадки, коли воєнкоми безпідставно забирають у них телефони, документи та особисті речі, ускладнюючи можливість зафіксувати неправомірні дії. Зокрема, у деяких випадках військові можуть вилучати у водіїв їхні права на блокпостах.
Франчук пояснив, що нещодавно ухвалений закон про мобілізацію дійсно дозволяє обмежувати право на керування автомобілем для осіб, які ухиляються від явки до ТЦК або військового обліку. Однак він підкреслює, що самі воєнкоми не мають права вилучати документи, окрім військових.
Водії можуть втратити лише військовий квиток або інші документи, пов’язані з військовою службою. Паспорт, водійське посвідчення, свідоцтво про реєстрацію автомобіля та банківські картки залишаються недоторканими.
Він рекомендує громадянам фіксувати підозрілі дії співробітників ТЦК на камеру або диктофон, вимагати пояснень та документів, на основі яких вони діють. Якщо ж військові грубіють або погрожують, слід звернутися до поліції і вимагати реєстрації звернення. У разі відмови можна подати скаргу до прокуратури або суду.
Український нападник Роми Артем Довбик, який відзначився голом у матчі чемпіонату Італії з Дженоа (3:1), проявляє стримані емоції після результативних ударів. Форвард збірної України заявив, що не повністю задоволений грою, яку демонструє та продовжує ...
Волонтер із Японії Фумінорі Цучіко, який щодня безкоштовно годує сотні харків'ян, заявив, що ризикує втратити можливість законного перебування на території України. За його словами, все через те, що він не може потрапити на прийом до територіального ор...