У козацьку добу до війська приймали багатьох вихідців з інших народів. Потрапивши на Січ, іноземці отримували відповідні прізвиська, які згодом трансформувались у прізвища та закріплювались за родом, де вони були головними, передають Патріоти України.
Розповідаємо, які українські прізвища свідчать про іноземне походження предків та з яких саме земель.
Українські прізвища, які у давнину давали іноземцям
Вихідцям з різних народів, які також ставали частиною козацького війська часто давали характерні прізвиська. Вони вказували на походження воїна та згодом трансформувались у прізвища, які роди носять й донині.
Ваші предки прийшли на українські території з інших земель, якщо вони мають такі прізвища:
- Московити, тобто слов’яни з Московії, яка стала Росією: Москаль, Москаленко, Москалець, Москалюк, Донець (виходець із Війська Донського), Солдат, Солдатенко (той, що служив у солдатських полках Росії), Болоховець, Торчанин (вихідці з відповідних місцевостей).
- Білоруси мали прізвища за назвою місцевості, з якої прибули, — Литвин, Литвиненко, Литвинчук, Литвинюк, Биховець, Кричевець, Мозирянин, Пінчук, Туровець, Турчин, Турчинець тощо.
- Польські прізвища мали люди, які належали до старих правобережних полків: Ляховчин, Лях, Полулях, Ляшко, Ляшенко, Ляшок, Лящук, Адамович, Казимиренко, Мазуренко.
- Представники балтійських народів: Мєрєцкий (з містечка Мереч), Вільня (з міста Вільнюс (Вільно)), Лотиш.
- Румуни й молдавани: Волошин, Мультяненко, Басарабей, Мирча, Пинтя, Радул, Мунтян.
- Серби та болгари — Воксич, Милкович, Болгариненко, Думич, Сербин, Капнич, Іртач.
Прізвища представників інших народів, які вони отримали в Україні:
- греки: Грек, Заларій;
- албанці: Арнаут;
- угорці: Венгерський, Ференценко, Угрин, Угринович;
- чехи: Чехович, Цирулик, Жишка;
- німці: Німець, Острогман, Цимерман;
- шведи: Швед;
- євреї: Перехрист, Лейба, Коган, Жидовкин, Зраїтель, Юдай;
- роми: Циган, Циганчук, Циганенко;
- вірмени: Вірменко;
- грузини: Ормененко, Маджар, Груксин, Іберець, Обиз (на українських землях грузинів здавна називали «обезами»);
- татари, турки і ногайці: Басман, Котлубай, Татарчин, Потурнак, Ногаєць;
- чемериси, марійці, черкеси: Чемерис, Черкес, Оліферович.
Щоправда, варто зазначити, що носії таких прізвищ не обов’язково були справжніми іноземцями. Інколи їх давали людям, що просто відвідали той чи інший край.
Актор Дмитро Ярошенко, який став відомий після ролі Василя Стуса в фільмі "Заборонений", пояснив, чому виїхав з України. У коментарі "Суспільне Культура" чоловік зазначив, що перетнув кордон через "важливий міжнародний проєкт", передають Патріоти Украї...
Англіканська церква Святого Петра в місті Шиплі на півночі Англії приваблює нових парафіян за допомогою боїв рестлерів. Глядачі із захопленням стежать за тим, як б'ються бійці за перемогу, передають Патріоти України з посиланням на Associated Press. За...