Як легально виїхати за кордон, кому це дійсно потрібно: Юрист дав кілька порад

Одним із поширених способів покинути легально межі України є виїзд з особою, яка потребує постійного догляду. Проте, як пояснює адвокат Роман Сімутін, опіка, піклування та постійний догляд - це різні поняття, як і процедура їх оформлення, передають Патріоти України.

«Опіка встановлюється виключно за рішенням суду, над неповнолітнім або особою, яка згідно з висновком психіатричної експертизи визнана недієздатною. Процедура вкрай складна й довготривала, займе до року часу. Згідно з законом можна встановлювати піклування над похилими людьми, яким за 80 років та особами 1 і 2 групи інвалідності. Але на практиці соціальні служби на місцях не встановлюють піклування, пояснюючи це прогалиною у законі та відсутністю розробленого й затвердженого порядку. Хоча це не зовсім так і Цивільним кодексом передбачена можливість встановлення помічника дієздатної фізичної особи. Правда, є нюанс: можуть відмовити за формальними підставами».

Постійний догляд, додає адвокат, оформлюється найпростіше. Особа, яка потребує догляду має звернутись до лікарсько-консультативної комісії при місцевій лікарні та отримує висновок про те, що вона потребує постійного догляду.

«Разом із висновком документи подаються до соцзахисту та встановлюється постійний догляд. Але є момент: якщо дохід на кожного члена сім’ї перевищуватиме 2 500 грн, то вам відмовлять, система просто вас не зареєструє. Найефективніший спосіб: особа, яка потребує постійного догляду, звертається до ЛКК та отримує висновок за формою № 080. Потім подає заяву до соцзахисту та просить скласти акт встановлення факту догляду, який зазвичай складається протягом місяця. І от з цими документами ви вже можете спокійно перетнути кордон».

В Україні вимагають заплатити податки навіть за старі квадрати: Скільки доведеться віддати за кожен зайвий квадрат

неділя, 19 січень 2025, 8:06

Податки за квартири та будинки українці в 2025-му мають заплатити до липня. Платити доведеться за кожен зайвий квадратний метр площі. Зайвим вважається та площа, яка перевищує норму. Про це йдеться в ст. 266 Податкового кодексу України. Так, ставку пот...

Обмежено придатних штрафуватимуть навіть без повістки: Ось яка відповідальність за непройдену ВЛК

неділя, 19 січень 2025, 7:57

Обмежено придатні до військової служби чоловіки мають пройти повторний медогляд до 5 лютого 2025 року. При цьому не варто чекати на повістку від ТЦК, адже за законом відповідальність за проходження ВЛК покладається саме на військовозобов'язаних на відм...