Мабуть більшість із нас чули фразеологізм "розтікатися мислю по древу", але не кожен знає його значення, а тим паче - походження. Про цікавий нюанс, який пояснює такий здавалось би дивний вираз, розповів відомий мовознавець Олександр Авраменко, передають Патріоти України.
Так, мовознавець розповів, що "розтікатися мислю по древу" - це надто багато, детально про щось розповідати, бути багатослівним. "Але ж цікаво – до чого тут мисль і до чого тут древо", - зауважує Авраменко і розповідає історію фразеологізму.
Цей вислів взятий зі знаменитого "Слова про похід Ігорів", який всі ми вивчали в школі. На початку твору згадується талановитий співець Боян, який "як хотів кому пісню творити, розтікався мислю по древу, сірим вовком по землі, сизим орлом під хмарами".
І саме тут і криється розгадка фразеологізму. "Якщо знати, що в давнину мислю називали білку, то все стає на свої місця. Боян так майстерно вмів співати, як білка бігає по дереву – ніхто краще за неї цього не вміє робити – як вовк по землі і орел літкає під хмарами", - зазначає Авраменко.
Саме звідси походять слова "мисливець" і "мисливство", - буквально це людина, яка полює на білку, - додає мовознавець.
Тимчасова зупинка роботи сервісів кількох банків, "Нової пошти", Дії тощо вранці 26 квітня пов'язана з аварійним відключенням електроенергії в українському датацентрі De Nova. Жодної хакерської роботи не було, під час заміни елементів безперебійного жи...
Деякі овочі, які ми звикли вважати корисними, можуть мати несподіваний негативний вплив на організм. Дієтологи звернули увагу на баклажан - овоч, який, за певних умов, може негативно впливати на здоров'я та зовнішній вигляд людини. Чому саме цей овоч з...