Як можна "розтікатися мислю по древу": Авраменко пояснив походження дивного фразеологізму

Мабуть більшість із нас чули фразеологізм "розтікатися мислю по древу", але не кожен знає його значення, а тим паче - походження. Про цікавий нюанс, який пояснює такий здавалось би дивний вираз, розповів відомий мовознавець Олександр Авраменко, передають Патріоти України.

Так, мовознавець розповів, що "розтікатися мислю по древу" - це надто багато, детально про щось розповідати, бути багатослівним. "Але ж цікаво – до чого тут мисль і до чого тут древо", - зауважує Авраменко і розповідає історію фразеологізму.

Цей вислів взятий зі знаменитого "Слова про похід Ігорів", який всі ми вивчали в школі. На початку твору згадується талановитий співець Боян, який "як хотів кому пісню творити, розтікався мислю по древу, сірим вовком по землі, сизим орлом під хмарами".

І саме тут і криється розгадка фразеологізму. "Якщо знати, що в давнину мислю називали білку, то все стає на свої місця. Боян так майстерно вмів співати, як білка бігає по дереву – ніхто краще за неї цього не вміє робити – як вовк по землі і орел літкає під хмарами", - зазначає Авраменко.

Саме звідси походять слова "мисливець" і "мисливство", - буквально це людина, яка полює на білку, - додає мовознавець.

Чи можуть відібрати квартиру за неявку у ТЦК: Українцям дали пояснення

понеділок, 24 лютий 2025, 7:48

Суд має право накласти арешт на майно ухилянта, зокрема, на нерухомість (квартиру чи будинок). Але існують випадки, коли єдине житло такого військовозобов’язаного громадянина не можуть відчужити. Про це на порталі "Юристи.UA" написав адвокат Юрій Айваз...

В Україні дорожчає нерухомість: Стало відомо, скільки доведеться заплатити податку під час продажу

понеділок, 24 лютий 2025, 7:30

Навіть оренда житла, особливо у столиці, продовжує залишатися розкішшю для багатьох мешканців Києва. Купити ж квартиру є й зовсім нездійсненною мрією в силу постійного подорожчання нерухомості, передають Патріоти України. Так, за даними Державної служб...