Мабуть більшість із нас чули фразеологізм "розтікатися мислю по древу", але не кожен знає його значення, а тим паче - походження. Про цікавий нюанс, який пояснює такий здавалось би дивний вираз, розповів відомий мовознавець Олександр Авраменко, передають Патріоти України.
Так, мовознавець розповів, що "розтікатися мислю по древу" - це надто багато, детально про щось розповідати, бути багатослівним. "Але ж цікаво – до чого тут мисль і до чого тут древо", - зауважує Авраменко і розповідає історію фразеологізму.
Цей вислів взятий зі знаменитого "Слова про похід Ігорів", який всі ми вивчали в школі. На початку твору згадується талановитий співець Боян, який "як хотів кому пісню творити, розтікався мислю по древу, сірим вовком по землі, сизим орлом під хмарами".
І саме тут і криється розгадка фразеологізму. "Якщо знати, що в давнину мислю називали білку, то все стає на свої місця. Боян так майстерно вмів співати, як білка бігає по дереву – ніхто краще за неї цього не вміє робити – як вовк по землі і орел літкає під хмарами", - зазначає Авраменко.
Саме звідси походять слова "мисливець" і "мисливство", - буквально це людина, яка полює на білку, - додає мовознавець.
Працівник львівської дорожньої компанії "Шляховик-Т" оскаржив свою мобілізацію в суді та домігся її скасування. Рівненський окружний адміністративний суд ухвалив рішення на його користь та зобов’язав військову частину виключити його зі списків особовог...
Більшість пенсіонерів завжди чекають індексацію з надією на збільшення виплат. Втім, в деяких випадках пенсія може, навпаки, зменшитися. Про такий сумний випадок розповів експерт з пенсійних питань Сергій Коробкін, передають Патріоти України. У кого мо...