Якщо у шукачів не виходить знайти роботу самостійно, вони звертаються до посередників або погоджуються на сумнівні пропозиції роботодавців. Така співпраця частіше виявляється обманом, інформують Патріоти України із посиланням на фахівців Work.ua.
За те, щоб отримати посаду або розпочати роботу, не потрібно нікому платити. Вимаганням коштів займаються рекрутингові шахраї, які:
- Обіцяють гарантоване працевлаштування
Це формулювання може означати що завгодно, але не реальне працевлаштування. Наприклад, шукачу пропонують пройти навчання за спеціальною програмою, після закінчення якої він 100% буде прийнятий на посаду. Людина оплачує тренінг або курс, і після цього липовий роботодавець зникає.
- Просять плату за вакансії
Зазвичай цим займаються шахраї, які маскуються під рекрутингові агентства, або комерційні фірми. Такі організації за винагороду нібито допомагають шукачам у працевлаштуванні. На ділі кандидатам пропонують вакансії, які знаходяться у вільному доступі: з сайтів пошуку роботи, соціальних мереж, газет. Або, що ще гірше, відправляють на співбесіди до компаній, яких не існує.
Але у всьому світі це працює по-іншому. Шукачі ніколи не оплачують послуги кадрових агентств, це роблять роботодавці.
- Обіцяють легку робота вдома, за велику зарплату
Мета цих шахраїв — виманити у шукача гроші за можливість почати роботу або змусити вкласти кошти у товари, вартість яких дуже завищена. Подібні пропозиції в основному поширюються в інтернеті та друкованих виданнях, там, де складно перевірити легальність роботодавця.
Найпопулярніший варіант — збирати ручки, іграшки, якісь нескладні прилади, клеїти марки, конверти, упаковувати подарунки та навіть сортувати бісер за кольорами. Роботодавець-шахрай пропонує заплатити за матеріал перед стартом, обіцяючи повернути витрачене з відсотками з першою ж зарплатою. Коли ви принесете те, що зробили, ваш товар можуть не прийняти, позаяк він бракований, ще й змусять купити додаткові матеріали.
- Пропонують здійснити платний дзвінок чи надіслати смс для зв'язку з рекрутером
Надішлете або зателефонуєте — і з рахунку мобільного телефону буде знята певна сума.
Шукача можуть запросити в офіс компанії для заповнення анкети й, щоб дізнатися про долю заявки, попросять відправити смс. Або вам прийде лист від нібито великої та солідної компанії з повідомленням, що ви пройшли відбір і прийняті на суперпосаду. Щоб дотриматися усіх формальностей, вас попросять зареєструватися на сайті й для цього відправити смс.
- Пропонують спочатку надіслати документи
Треба бути обережним, якщо просять вислати копію паспорта або інших документів з персональними даними. Так шахраї можуть оформити кредит у банку.
"Ніколи не надавайте документи, особисту інформацію потенційному роботодавцю, поки не будете впевнені, що все офіційно. Уважно читайте папери перед підписанням.
Варто пам'ятати, що сумлінний роботодавець або агентство з підбору персоналу ніколи не просять шукачів заплатити за отримання посади й надані послуги", - кажуть фахівці з працевлаштування.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...