"З криголамом "Ноосфера" ціле покоління українських науковців зможе працювати у великих міжнародних проектах, не емігруючи з країни, зазначають Патріоти України.
Фактично це плавучий науковий інститут із двома поверхами лабораторій і спеціальним приладдям, що дає змогу піднімати зразки з дна й занурювати вимірювальні прилади на глибину до 8 кілометрів. Маріанської западини ми не візьмемо, але 90 відсотків дна світового океану нам тепер доступні, - каже в інтерв'ю журналу "Країна" директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.
- Уперше за 20 років ми отримали можливість здійснювати дослідження у відкритому океані. В нашому науковому флоті, бездарно знищеному, не було жодного судна такої технічної складності й досконалості. На момент побудови наш криголам був найкращим океанографічним судном світу. Минуло 30 років, але навіть зараз воно точно входить у першу двадцятку. А дехто каже, що в десятку".
Музика, яка змушує шкіру вкриватися “мурашками”, виявилась не просто приємною — вона змінює хімію мозку, активуючи опіоїдну систему, яка відповідає за знеболення, задоволення від їжі чи сексу. Результати дослідження вчені університету Турку (Фінляндія)...
Найбільш золотим результатом експерименту стало те, що науковці краще зрозуміли яким чином треба будувати наступний колайдер для підвищення продуктивності й отримання практичних результатів. Фізики з ЦЕРН, що працюють на Великому адронному колайдері, в...