"З криголамом "Ноосфера" ціле покоління українських науковців зможе працювати у великих міжнародних проектах, не емігруючи з країни, зазначають Патріоти України.
Фактично це плавучий науковий інститут із двома поверхами лабораторій і спеціальним приладдям, що дає змогу піднімати зразки з дна й занурювати вимірювальні прилади на глибину до 8 кілометрів. Маріанської западини ми не візьмемо, але 90 відсотків дна світового океану нам тепер доступні, - каже в інтерв'ю журналу "Країна" директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.
- Уперше за 20 років ми отримали можливість здійснювати дослідження у відкритому океані. В нашому науковому флоті, бездарно знищеному, не було жодного судна такої технічної складності й досконалості. На момент побудови наш криголам був найкращим океанографічним судном світу. Минуло 30 років, але навіть зараз воно точно входить у першу двадцятку. А дехто каже, що в десятку".
Європейське космічне агентство (ESA) фінансує проєкт Invictus, метою якого є створення до 2031 року багаторазового гіперзвукового космольота. Розробкою займається консорціум під керівництвом компанії Frazer-Nash, за участі Spirit AeroSystems, Університ...
У ЄС (Європейський Союз) планують підвищити плату за в’їзд для громадян третіх країн із 7 (340 грн) до 20 євро (972 грн) у межах системи ETIAS. Нові правила можуть набути чинності вже наприкінці 2026 року після запуску системи авторизації. Зміни стосув...