Фахівці Стенфордського університету розробили роботизовану імітацію пташиних лап, за допомогою яких дрони можуть приземлятися на гілки і переносити предмети, повідомляють Патріоти України з посиланням на журналі Science.
При створенні конструкції фахівці вивчали роботу лап папуг і стежили за тим, як птахи сідають на предмети і поверхні різної форми і матеріалів. Згодом в якості зразка інженери використовували лапи сапсана, так як це дозволить витримати динамічне навантаження під час приземлення дрона.
“Кістки” були надруковані на 3D-принтері з полімерної маси, а роль м’язів і сухожиль взяли на себе електромотори і нитки з волосіні. Через кілька десятків спроб інженерам вдалося домогтися того, щоб роботизовані лапи чіплялися всього за 20 мілісекунд, чіпко обхоплюючи предмет або поверхню і погашаючи удар при посадці.
Розробники допускають, що в майбутньому їх конструкція посприяє створенню дронів, які будуть вести себе як справжні птахи, при цьому спектр їх застосування буде вельми різноманітним.
З 1 квітня в Україні запрацював електронний кабінет військово-лікарської комісії (ВЛК), що дозволить оформлювати висновки про придатність чи непридатність до служби в цифровому форматі. Про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифровізаці...
Співробітники з двох різних похоронних бюро побилися прямо на вулиці через тіло чоловіка. Він загинув під час того, як прикрашав свій будинок. Про це повідомило видання Need To Know, передають Патріоти України. Це сталося у Вільяермосі, що розташоване ...