Як у казці про хатинку на курячих лапках: Американські конструктори створили пташині роболапи для дронів

Природа підказала дуже перспективне рішення для проміжної посадки, а при потребі і маскування безпілотника

Фахівці Стенфордського університету розробили роботизовану імітацію пташиних лап, за допомогою яких дрони можуть приземлятися на гілки і переносити предмети, повідомляють Патріоти України з посиланням на журналі Science.

При створенні конструкції фахівці вивчали роботу лап папуг і стежили за тим, як птахи сідають на предмети і поверхні різної форми і матеріалів. Згодом в якості зразка інженери використовували лапи сапсана, так як це дозволить витримати динамічне навантаження під час приземлення дрона.

“Кістки” були надруковані на 3D-принтері з полімерної маси, а роль м’язів і сухожиль взяли на себе електромотори і нитки з волосіні. Через кілька десятків спроб інженерам вдалося домогтися того, щоб роботизовані лапи чіплялися всього за 20 мілісекунд, чіпко обхоплюючи предмет або поверхню і погашаючи удар при посадці.

Розробники допускають, що в майбутньому їх конструкція посприяє створенню дронів, які будуть вести себе як справжні птахи, при цьому спектр їх застосування буде вельми різноманітним.

Аліна Гросу дала приводи думати, що вона розлучилася зі своїм бойфрендом-актором із РФ

вівторок, 28 червень 2022, 20:14

Шанувальники української співачки Аліни Гросу підозрюють, що вона розлучилася зі своїм коханим Романом Полянським. Відомий російський актор театру і кіно після повномасштабного вторгнення РФ на територію України не висловив свою позицію щодо війни, хоч...

Картини, написані душею: Киянка, чиї руки через жахливу ДТП функціонують на 30%, створює олійні шедеври

вівторок, 28 червень 2022, 14:12

Хоча руки Іри поки працюють лише на 30%, її це не зупинило. Дівчина придбала мольберт, знайшла онлайн-уроки і сама вгадала й сконструювала пристрій, який допомагає їй тримати пензлі. Свої картини – фантастично красиві олійні пейзажі, малюнки тварин. Дв...