Згідно з дослідженнями, карткові ігри та головоломки можуть запобігти розвитку хвороби Альцгеймера на п'ять років. Вчені стверджують, що читання або написання букв має такий же ефект, передають Патріоти України.
Провідний автор, професор Роберт Вілсон з Університету Раша в Чикаго, сказав: "хороша новина в тому, що ніколи не пізно почати займатися такими недорогими і доступними видами діяльності, які ми розглядали. Наші результати показують, що може бути корисно почати робити ці речі навіть у 80 років, щоб відстрочити настання хвороби Альцгеймера".
У дослідженні, опублікованому в журналі Neurology, взяли участь 1978 осіб із середнім віком 80 років. У групі було діагностовано 457 випадків хвороби Альцгеймера-середній вік 94 роки для людей з найвищим рівнем когнітивної активності. Це порівняно з 89 для пацієнтів з найнижчим рівнем ризику, якщо врахувати інші фактори ризику, такі як освіта та стать.
Професор Вілсон сказав: "Ні освіта, ні пізнавальна діяльність в ранньому періоді життя не були пов'язані з віком, в якому у людини розвинулася хвороба Альцгеймера. Наші дослідження показують, що зв'язок між пізнавальною активністю та віком, в якому людина розвинула слабоумство, в основному обумовлена діями, які ви робите в більш пізньому віці".
У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...