Не витрачайте часу марно! Як за текстовим повідомленням зрозуміти, що ви спілкуєтесь із нещирою людино

Нове дослідження показує, як зрозуміти, що ви спілкуєтесь із нещирою людиною. Аналіз психологів показав, що використання абревіатур у текстових повідомленнях виглядає менш щирим, ніж написання повних слів. Психологи проаналізували повідомлення від понад 5000 людей у восьми дослідженнях. І результат довів, що ті особи, які використовують абревіатури, рідше отримували відповіді, пише TheGuardian, передають Патріоти України.

В епоху цифрових повідомлень кількість абревіатур різко збільшилась, і вони стали типовими для швидкої комунікації. Проте психологи наголошують, що люди повинні писати слова повністю, а не скорочувати їх.

Команда науковців зі Стенфордського університету в Каліфорнії провела вісім експериментів із текстовими повідомленнями, в яких взяли участь близько 5300 людей. Аналіз показав, що люди, які використовували в текстових повідомленнях абревіатури сприймалися як більш нещирі й тому не завжди отримували відповіді на свої меседжі, зазначає DailyMail.


"Хоча абревіатури можуть заощадити час і зусилля, наше дослідження показує, що вони також можуть перешкоджати ефективній комунікації та негативно впливати на міжособистісне сприйняття", – пишуть автори психологічного аналізу.

Девід Фенг зі Стенфордського університету та його колеги з Університету Торонто зазначили, що люди, які отримують скорочені повідомлення легко відмовляються від відповіді. "Ці негативні ефекти виникають через те, що абревіатури вказують на менший рівень зусиль з боку відправника", – кажуть експерти.

"Наші висновки перегукуються з літературою, яка вказує на те, що люди цінують якість розмови, віддаючи перевагу повідомленням, які передають вдумливість і особистий зв’язок", – додали науковці.

А ось психолог з Університету Глазго Крістофер Генд наголосив, що в електронному спілкуванні багато залежить і від особистих стосунків між відправником і одержувачем а також від того, чи знайомі ви з тими людьми, які використовують абревіатури чи ні.

"Люди, ймовірно, ретельно обирають свої стилі спілкування, залежно від того, з ким вони розмовляють, чому вони з ними розмовляють та чи є це особистим, професійним, романтичним, агресивним тощо", – сказав Генд.

"Сучасна технологія виходить за рамки коротких текстових комунікацій: характеристики голосу в голосових нотатках, емодзі, gif, меми й так далі, ймовірно, будуть більш впливовими, ніж звичайний текст", – додав психолог з Університету Глазго.

Харківський лідер тітушок досі на волі й торгує пивом: Журналістка розповіла про дзвінок із ДБР

п’ятниця, 21 лютий 2025, 15:07

Журналістка Тетяна Доцяк розповіла про відновлення розслідування справи Романа Добрянського, який командував у 2014 тітушками та брав участь у розгоні протестувальників у Харкові. Про це вона написала у Facebook, передають Патріоти України. "Дзвінок на...

Навмисно не вигадаєш: Дівчина закохалась у чоловіка, який збив її автівкою - вони одружились

п’ятниця, 21 лютий 2025, 14:04

У Китаї водій наїхав машиною на жінку, а вона в нього закохалась. Про це сьогодні, 21 лютого, повідомило медіа South China Morning Post, передають Патріоти України. У китайській провінції Хунань одружились 36-річний чоловік Лі та його 23-річна дівчина,...