"Яка маячня!": Відомий письменник розказав, чого бракує міністру Милованову, який не радить читати книжки

Василь Шкляр зазначив, що про Францію ми дізналися з творів Бальзака значно більше, ніж з усіх підручників разом узятих.

Василь Шкляр. Фото: Главком.

Письменник Василь Шкляр в інтерв’ю прокоментував висловлювання міністра економіки Тимофію Милованову, який не радить читати книжки, передають Патріоти України.

«Та тут у мене навіть слів немає, одне замилування цим Миловановим. Я навіть не хочу коментувати цю маячню. Скажу тільки, що вміння розкошувати художнім текстом – це теж своєрідний талант. Для цього треба мати щонайменше розвинену уяву, критичний розум, мистецький смак, здатність співпереживати. А якщо цього бракує, тоді справді читання зайве, марна трата часу», - заявив письменник.

Шкляр зазначив, що про Францію ми дізналися з творів Бальзака значно більше, ніж з усіх підручників разом узятих. Так само як про Англію з Діккенса чи Америку з Драйзера. «Навіть туристичні подорожі до зарубіжних країн не дають того уявлення про тамтешнє життя, яке дає художня книжка. Можливо, інші джерела, скажімо Інтернет чи довідкова література, містять якусь точнішу інформацію, але вони ніколи не створять тієї живої картини, яку нам дає художнє слово», - наголосив він.

Шкляр визнає, що не всі книжки доносять істину: «як та ж таки Московія свавільно фальсифікувала свою історію на основі минувшини України-Руси». «Як, скажімо, великий фантазер Генрік Сенкевич, до речі, нобелівський лауреат, перебріхував історію взаємин польської шляхти з українським козацтвом. Але ж кажуть, що Сенкевич своїми історичними романами великою мірою сформував польську націю. Тобто письменник, на відміну від наукової історіографії, має право на міф, на легенду», - наголосив Шкляр.

Відповідаючи на питання, як же читачеві навчитися відділяти книги, корисні для розуму і душі, від тих, які можуть принести реальну шкоду, письменник зазначив, що страхувати читача від облуди мусить його критичний розум. «Саме критичний розум, а не професійний критик, чиї твердження часто-густо є хворобливими рефлексіями на те, що йому не вдалося самому», - резюмував письменник.

Джерело: Главком

Бережіться! В Україні з'явилася нова схема обману покупців автомобілів

вівторок, 28 березень 2023, 14:31

В Україні під час війни з російськими окупантами активізувалися шахраї. Вони постійно вигадують нові афери, щоб "розвести" довірливих українців. Сьогодні ми розповімо про те, як іноді в нашій країні дурять покупців автомобілів. . Умовно цю аферу можна ...

Герой мему "чоткий паца" захищає Україну на Донбасі

вівторок, 28 березень 2023, 13:41

Герой мему «чоткий паца» Іван Мартинов з Рівного захищає Україну на Донбасі, офіційно він у лавах ЗСУ з 2016 року, передають Патріоти України. Раніше Іван брав участь у Революції Гідності, а перший бойовий досвід здобув під Соледаром. В день повномасшт...