У мирний час в Україні багато захворювань може бути перепоною для призову військовозобов’язаних, проте під час воєнного стану цей перелік суттєво коротший. Придатність до військової служби має право визначати тільки військово-лікарська комісія (ВЛК), передають Патріоти України.
Так, після вручення повістки й проходження медогляду непридатним до служби у війську можуть визнати осіб із деякими хворобами органів дихання
Зауважимо, що загальний перелік громадян, які не підлягають призову, визначений у ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Законодавство передбачає низку хвороб, за наявності яких військовозобов’язаних чоловіків можуть тимчасово не взяти на службу або взагалі визнати непридатним до неї і навіть виключити з військового обліку.
Не підпадають під мобілізацію військовозобов’язані, визнані відповідно до висновку ВЛК тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я або ж повністю непридатними з виключенням із військового обліку. Висновок про непридатність до має право зробити тільки ВЛК.З якими хворобами органів дихання не беруть на службу?
Кожен призовник проходить повноцінний медичний огляд хірургом, терапевтом, дерматологом, стоматологом, невропатологом, психіатром, офтальмологом, оториноларингологом, а за умови наявності медичних показань – додатково лікарями інших спеціальностей.
Щодо захворювань органів дихання, то непридатними до військової служби з виключенням із військового обліку вважаються тільки ті, у кого є хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів і легень зі значними порушеннями функції зовнішнього дихання. А також хворі на тяжку персистуючу бронхіальну астму.
З детальним переліком захворювань і умов придатності чи непридатності призовників можна ознайомитися в Додатку 1 до Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ (Розклад хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби).
Житель міста Полонне на Хмельниччині пропонував військовослужбовцям територіального центру комплектування $200, щоб відкупитися від мобілізації. Однак після відмови – застосував сльозогінний газ. Про це повідомила пресслужба Хмельницького обласного ТЦК...
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він у реальному часі відповідає людям на їхні запитання. Про це повідомили у The Guardian, передають Патріоти України. Інсталяц...