В Україні триває загальна мобілізація, під яку підпадають чоловіки віком від 18 до 60 років. Однак чинне законодавство передбачає низку підстав для визнання військовозобов'язаного громадянина обмежено непридатним або повністю непридатним до військової служби у воєнний час. До цих підстав належать, зокрема, деякі хвороби хребта. Які саме, пише OBOZ.UA, передають Патріоти України.
У чинному Положенні про військово-лікарську експертизу у Збройних силах вказано перелік хвороб, які є підставою для звільнення громадянина від мобілізації та проходження військової служби. Він наведений у додатку 1 до цього положення.
Серед таких захворювань вказано, зокрема, деякі хвороби хребта.
Так, підставою для звільнення від мобілізації за висновком військово-лікарської комісії мають стати:
Не призиватимуть в Україні навіть під час дії правового режиму воєнного стану громадян, що потерпають від важких форм артритів – якщо вони впливають на опорно-рухову систему людини.
Зокрема, йдеться про:
Не підлягають мобілізації громадяни з важкою формою набутих деформацій і дефектів пальців, стопи, кінцівок, важкою плоскостопістю, фібробластичними порушеннями, що спричиняють тяжкі порушення рухових функцій. Також не призиватимуть громадян з ампутованими кінцівками до певного рівня.
Чинне законодавство передбачає певну градацію у цьому питанні. Якщо громадянин потерпає від значних порушень хребта та важких форм зазначених у додатку хвороб спини, його визнають повністю непридатним для проходження військової служби з виключенням з військового обліку
Якщо ж прояви цих хвороб ВЛК оцінить як помірні – особу можуть визнати непридатною до військової служби у мирний час та обмежено придатною під час війни. У будь-якому разі в кожному випадку рішення буде ухвалюватися індивідуально.
Якщо і переїздити кудись жити, так це до країни, з високим індексом щастя. Одним з найвищих таких показників у світі може похвалитись Швейцарія, і зараз країна пропонує вигідні умови переміщення, передають Патріоти України. Як пише видання Express, шве...
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...