Які СМС слід одразу ж видаляти зі смартфону: Українців попередили та пояснили небезпеку

Підозрілі СМС, надіслані з невідомих номерів, можуть бути у кращому випадку розсиланням рекламного спаму. У гіршому це може призвести до завантаження на смартфон шкідливих програм чи викрадення персональних даних.

Тож варто проявити пильність – іноді краще видалити дивне повідомлення.

СМС від незнайомих номерів або організацій потенційно можуть нести загрозу. Гіперпосилання у тексту може вести на небезпечний інтернет-ресурс. Фахівці не рекомендують переходити за підозрілим посиланням від невідомих відправників. Найкраще, що можна зробити – одразу стерти таке повідомлення зі смартфону. Існує ризик що ви можете випадково натиснути на підкреслене гіперпосилання.

Так варто чинити як з повідомленнями у соцмережах та месенджерах так і зі звичайними СМС чи електронними листами.

Нерідко власники смартфонів, переходячи за посиланням, втрачали особисті дані, які зловмисники потім використовувати у злочинних цілях. Або ж одразу після переходу на смартфон починалося завантаження шкідливих програм з вірусами.

Це елементарні правила безпеки, але не варто боятися всіх гіперпосилань. Мова йде насамперед про повідомлення від незнайомих контактів.

Якщо ви отримали посилання від вашого друга, знайомого чи родича здебільшого причин для хвилювання немає (хіба що профіль людини у соцмережах чи месенджері могли зламати).

До речі, згідно з останніми дослідженнями, класичний чотиризначний пароль чи pin-код містить 10 тисяч вірогідних комбінацій. А сучасні технології дозволяють підібрати потрібний варіант всього за кілька хвилин. Експерти радять не обмежуватися лише цифрами. Рівень безпеки в рази зросте, якщо ви додасте до пароля літеру. Провели підрахунки: щоб розгадати пароль з 11 знаків, що складається з літер і чисел, хакерам знадобиться аж 34 роки.

Пенсії в Україні масштабно проіндексують із 1 березня: Ось як перерахують кожну виплату

неділя, 23 лютий 2025, 23:40

З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...

Українцям видають гроші на дрова: Хто може отримати і які умови

неділя, 23 лютий 2025, 23:25

Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...