Якщо після оновлення персональних даних інформація в мобільному застосунку "Резерв+" та базі даних "Оберіг" не збігається, за це передбачено адміністративне покарання. Крім того, у такому разі військово-обліковий документ вважається недійсним, передають Патріоти України.
Також співробітники ТЦК змушені продовжувати проводити повідомлення на вулицях через часту невідповідність адреси реєстрації військовозобов'язаних та їх фактичного місця проживання. Про це в інтерв'ю "Телеграфу" повідомив представник Полтавського ТЦК та СП майор Роман Істомін.
За його словами, оновлення даних здійснюється для того, щоб актуалізувати всю інформацію про військовозобов'язану людину. Під час цього процесу триває перевірка відповідності військово-облікових документів із відомостями, внесеними до електронної бази даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних, резервістів "Оберіг".
Істомін пояснив, що військово-обліковий документ в електронній формі не замінює паперової версії, а має ту саму юридичну силу. Тобто якщо у громадянина в застосунку з'явився QR-код, це не означає, що він має право викинути свій паперовий військово-обліковий документ.
Крім того, представник ТЦК підкреслив, що в період воєнного стану кожен чоловік матиме при собі військово-обліковий документ і надаватиме його на вимогу військовослужбовців ТЦК та СП та співробітників поліції. При цьому в тих, хто оновив свої дані в документі, окремим пунктом стоїть відповідна позначка, а в електронному документі її видно під час сканування QR-коду.
"Але якщо з’ясується, що певні пункти (прізвище, відомості про відстрочку, інформація про вчинення адміністративного чи кримінального правопорушення та інше) наданого документа не збігаються з базою даних "Оберіг", то військово-обліковий документ в електронній формі вважається недійсним", – сказав Істомін.
Він також додав, що військово-обліковий документ в електронній формі вважається недійсним, якщо деякі пункти у ньому не збігаються з базою даних "Оберіг". У такому разі вважається, що людина не має при собі військово-облікових документів взагалі, і за це передбачено адміністративне покарання.
Нагадаємо, в Україні щонайменше 6 млн чоловіків не оновили свої дані на виконання нового закону про мобілізацію, за що підпадають під штрафи. Понад 4 млн надали актуальну військово-облікову інформацію про себе.
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...
У Харкові засудили жителя Краснокутської громади, який у вересні завдав ножового поранення чоловіку — той допомагав його дружині знести консервацію до погреба. Вирок 18 листопада виніс Орджонікідзевський районний суд Харкова, передають Патріоти України...