Якщо немає грошей - помирай? В Україні хочуть змусити пацієнтів доплачувати за медичні послуги

До кінця року в Україні має запрацювати механізм співоплати за медичні послуги. Він передбачає внесення пацієнтом доплати, якщо той хоче отримати допомогу не від звичайного, а від хорошого лікаря. Про це повідомив у Фейсбуці народний депутат, голова Комітету з питань здоров'я нації, голова тимчасової робочої групи з питань реформування системи охорони здоров'я Михайло Радуцький, передають Патріоти України

За словами нардепа, це нововведення він обговорив 11 березня з Беном Зіннерітом, директором Офісу охорони здоров'я Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Радуцький нагадав, що в 2017 році був прийнятий закон про державні фінансові гарантії. "Деякі політики-популісти під гаслом безкоштовної медицини домоглися вилучення пункту про співоплату із законопроекту. За чотири роки впровадження медичної реформи ми побачили, що цей крок був помилковим", - заявив парламентарій.

Він стверджує, що рівень неофіційних платежів у галузі охорони здоров'я становить 95 млрд грн. При цьому Національній службі здоров'я України (НСЗУ) не вистачає грошей для повного фінансування програми медичних гарантій. Саме приблизно цієї суми в 95 млрд грн і не вистачає.

"Виникає питання - як вивести ці кошти з тіні? Один з механізмів - співоплата. Ми пропонуємо ввести її для тих послуг, які не входять до гарантованого державою пакета. Наприклад, громадянин хоче, щоб його оперував відомий хірург. НСЗУ платить за проведення операції, а пацієнт доплачує різницю між тарифами звичайного хірурга і відомого професора. Сьогодні цей механізм працює нелегально. Пацієнт просто домовляється з лікарями і платить за операцію в конверті. Ми хочемо легалізувати співоплату: чітко визначити, за які послуги платить держава, за які у пацієнта є можливість доплатити. Цей крок дозволить провести детінізацію ринку неформальних послуг", - вважає Радуцький.

Він повідомив, що в Комітеті з питань здоров'я нації створено робочу групу для обговорення питань страхової медицини. До неї вже приєдналися представники НСЗУ, Національного банку України, керівники комунальних і приватних медичних установ, професійних об'єднань страхових компаній. Один із законопроектів, які обговорює група, якраз стосується співплатежів і доплат.

"Запропонував USAID приєднатися до робочої групи, надати технічну та експертну допомогу у впровадженні співплатежів. Також до робочої групи швидше за все приєднаються представники Світового банку та ВООЗ", - пише Радуцький.

Попри величезний гонорар: Відомий боксер відмовився стати суперником Володимира Кличка

вівторок, 20 травень 2025, 22:22

Німецький боксер Агіт Кабаєл, який володіє тимчасовим титулом WBC у суперважкій вазі, заявив, що міг стати суперником українського ексчемпіона Володимира Кличка, який планує повернутися на ринг. За словами Кабаєла, він отримав пропозицію провести бій і...

Ректорка луцького вишу заявила про відрахування понад 1000 студентів: Що сталось

вівторок, 20 травень 2025, 22:13

Луцький національний технічний університет у вересні 2024 року відрахував понад 1000 студентів — оскільки, як заявляють у виші, після зміни законів здобувачі другої або третьої вищої освіти позбулися права на відстрочку від мобілізації. Про це 20 травн...