Археологи з Лейденського університету і Технологічного університету Ейндховена в Нідерландах провели порівняльний аналіз появи ознак розведення вогню на стоянках стародавньої людини і з'ясували, коли люди почали використовувати вогонь, зазначають Патріоти України.
Автори нової роботи проаналізували результати наукових досліджень, в яких згадуються знахідки багать, залишених гомінінами в Європі, Ізраїлі, Азії і Північній Африці і з'ясували, що стародавні люди оволоділи навичками розведення вогню 400 000 років тому, тобто задовго до того, як предки сучасної людини покинули Африку і почали розселення по інших континентах.
Це означає, що вже в другій половині середнього плейстоцену серед предків людини була розвинена примітивна комунікація, завдяки якій поширювалися давні культурні навички.
На думку фахівців, на той час вже сформувалася система передачі знань і примітивної комунікації між людьми, так як по-іншому пояснити стрімке поширення набутого ними досвіду на великій площі неможливо.
До цих пір вважалося, що культурне поширення почалося лише 70 000 років тому, коли почали розселятися сучасні люди, Homo sapiens. Але дані про використання вогню тепер показують, що це сталося набагато раніше.
Кетрін Макдоналд, археологи і перший автор статті
Аналогічним чином через 100 тис. Років поширилася особлива технологія обробки кам'яних знарядь, відома як індустрія Леваллуа.
Від деяких українців, які отримали статус тимчасового захисту в Німеччині, за певних обставин можуть вимагати повернення отриманих від держави виплат. До таких наслідків може призвести рішення обраної у травні нової німецької влади змінити підхід до пі...
Китайські вчені виявили потенційно небезпечний зв'язок між аспартамом - популярним штучним підсолоджувачем - і гліобластомою, найагресивнішою формою первинного раку мозку. Про це йдеться у статті, опублікованій у Scientific Reports, передають Патріоти ...