У минулому році японський виробник двигунів Yanmar оголосив, що збирається розробити морську транспортну систему на базі паливних елементів Mirai компанії Toyota. І ось прототип пасажирського катера на 12 персон спущений на воду біля узбережжя острова Косю. А до 2025 року компанія планує випустити на паливних елементах судно побільше, повідомляють Патріоти України.
Нещодавно уряд Японії анонсував план з переходу до вуглецево-нейтральної економіки, який повинен завершитися до 2050 року. Частина цього плану - розробка більш чистих і дієвих енергетичних технологій. Міжнародна морська організація також шукає спосіб знизити емісію вуглекислого газу до нуля протягом XXI століття. Потенційною альтернативою може стати водень, хоча його виробництво має спочатку стати «зеленим», тобто використовувати електрику, отриману з відновлюваних джерел.
Японія та Корея вже інвестують великі суми в водень для транспортної індустрії, і Yanmar, розробник і виробник двигунів різного призначення, вирішив пристосувати силову установку автомобіля Toyota Mirai для водних прогулянок.
Компанія встановила систему паливних елементів в прогулянковий катер EX38A. Ця модель довжиною 12,4 метра і масою 7,9 тонни здатна взяти на борт до 12 осіб. Рідний двигун 6CXBS-GT був замінений на електричний, на 250 кВт, з паливним елементом з полімерним електролітом і вісьмома баками водню.
Як повідомляє Yanmar, це перший човен, яка відповідає встановленим японським регулятором вимогам безпеки для судна з паливними елементами. Як не дивно, компанія не згадує, чи пройшли випробування успішно, але можна припустити, що так і було, оскільки Yanmar має намір масштабувати систему, додавши більше паливних елементів, щоб до 2025 року випустити цілу лінійку більших кораблів на водні.
Нагадаємо, що японський автовиробник Toyota Motor Corporation представив серію водневих модулів для транспортних засобів будь-якого типу. Універсальна платформа Toyota перетворює системи паливних елементів в компактні модулі, які можуть бути використані окремо або об'єднані в масивні блоки, що генерують енергію без викидів CO2. Компанія не стане обмежуватися власними проектами і обіцяє організувати поставки готових модулів будь-яким компаніям, що розвивають транспорт на водневих паливних елементах.
Жителька американського Колорадо Моніка Лонг, що самостійно виховує трьох дітей розповіла, що її діти випадково з’їли прах свого дідуся під час гри, передають Патріоти України з посиланням на The New York Post. Вона розповіла журналістам, що залишила ...
Характерно, що глобальне потепління в Україні найбільш відчувається у зимові місяці і цей процес більш значний ніж у сусідів по Європі. Фахівці вказують, що середньодобовий показник температури в країні коливається від п'яти градусів морозу до п'яти гр...