Платформа Azure Quantum Elements від Microsoft, що працює на базі штучного інтелекту, здійснила наукове відкриття, на яке вчені витратили б десятки років. ШІ для цього знадобилось всього 2 тижні.
Штучний інтелект виявив нові закономірності в складних наукових даних, знайшовши найкращий матеріал для батарей, який зробив би їх набагато ефективнішими, ніж літій-іонні аналоги. ШІ аналізував великі обсяги інформації, використовуючи алгоритми машинного навчання.
Загалом було опрацьовано 32.6 млн різних речовин. ШІ-алгоритм спочатку залишив тільки 500 000 матеріалів, відсіявши решту. Потім вибрав тільки 500, потім 150, а в підсумку залишив 18. Пізніше експерти з Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії з матеріалів, запропонованих ШІ, вибрали 1 — з'єднання літію і натрію в співвідношенні 30 до 70.
«Цей успіх демонструє потенціал штучного інтелекту у прискоренні наукових досліджень. ШІ може виявляти зв’язки та закономірності, які не завжди очевидні для людей. Ми відкриваємо нові можливості для вивчення складних наукових питань», — наголосили вчені.
Тести показали, що акумулятор із літію та натрію, який отримав назву CR2032, працює справно, не перегріваючись, що вказує на його безпеку. Як пояснили у Microsoft, розроблений акумулятор їх не цікавить. Основне завдання дослідників полягало у демонстрації можливостей Azure Quantum Elements на практиці.
На гірськолижному курорті Драгобрат загинула дівчина. Відомо, що вона не втрималась під час підйому на гору. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на місцевий портал Mukachevo.net. На гірськолижному курорті Драгобрат трагічно загинула туристка. За...
В Україні, як і в усьому світі, шукають можливість зменшити кількість відходів. Зокрема, в нашій державі запланували зробити особливу ТЕЦ. . Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури планує будівництво теплоелектроцентралей (ТЕЦ), які ...