Є одна причина: Психологи пояснили, чому люди ігнорують карантин і не носять захисні маски


Люди, які відмовляються носити маски та дотримуватися інших заходів безпеки під час епідемії коронавірусу, вважають, що мають право вести себе подібним чином. Про це психологи з Корнельського університету розповіли в науковому журналі "Особистість та індивідуальні відмінності", передають Патріоти України.

Виявилося, що люди з вищою "психологічною правочинністю" рідше дотримуються рекомендацій щодо профілактики поширення Covid-19. Психологічну правочинність вчені описали як "характеристику особистості, завдяки якій людина відчуває, що більше заслуговує на позитивні результати, ніж інші люди".

У трьох опитуваннях психологи поговорили з 1000 американців про їхні звички під час пандемії, а також попросили відповісти, чи згодні вони з такими твердженнями: "Я щиро відчуваю, що заслуговую більше, ніж інші" і "Такі люди, як я, час від часу заслуговують додаткових послаблень".

"Люди з вищою психологічною правочинністю рідше дотримувалися рекомендацій з охорони здоров'я під час епідемії коронавірусу. Наприклад, вони заявляли, що як і раніше будуть відвідувати вечірки, якщо захочуть, що вони не дотримуються соціального дистанціювання і не слідують встановленим правилам", - кажуть психологи.

Такі люди також частіше говорили, що загроза коронавірусу перебільшена, що вони не дуже стурбовані потенційними наслідками та ігнорують рекомендації. Примітно, що в зазначеній групі більше людей вже перехворіли на Covid-19, а значить ігнорування рекомендацій вже обернулося для них більш негативними наслідками.

Не без сюрпризів? Синоптик розказала, якою буде погода на початку травня

неділя, 27 квітень 2025, 10:35

У перші дні травня переважно не буде опадів, проте потім кілька днів будуть дощі з грозами. Про це розповіла синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Птуха, передають Патріоти України. Вона зазначила, що 1-2 травня в Україні переважно буде без опадів, 3-5...

Історик розповів, як українська шляхта ласувала салом у 17 столітті (відео)

неділя, 27 квітень 2025, 9:20

Не тільки посполиті, козацтво але і шляхта у XVII столітті з задоволенням вживала сало особливо у походах, коли класичних консервів ще не було, а на самій каші ні вояк, ні гречкосій довго не протягнув з огляду на великі фізичні навантаження. І тут сало...