Люди, які відмовляються носити маски та дотримуватися інших заходів безпеки під час епідемії коронавірусу, вважають, що мають право вести себе подібним чином. Про це психологи з Корнельського університету розповіли в науковому журналі "Особистість та індивідуальні відмінності", передають Патріоти України.
Виявилося, що люди з вищою "психологічною правочинністю" рідше дотримуються рекомендацій щодо профілактики поширення Covid-19. Психологічну правочинність вчені описали як "характеристику особистості, завдяки якій людина відчуває, що більше заслуговує на позитивні результати, ніж інші люди".
У трьох опитуваннях психологи поговорили з 1000 американців про їхні звички під час пандемії, а також попросили відповісти, чи згодні вони з такими твердженнями: "Я щиро відчуваю, що заслуговую більше, ніж інші" і "Такі люди, як я, час від часу заслуговують додаткових послаблень".
"Люди з вищою психологічною правочинністю рідше дотримувалися рекомендацій з охорони здоров'я під час епідемії коронавірусу. Наприклад, вони заявляли, що як і раніше будуть відвідувати вечірки, якщо захочуть, що вони не дотримуються соціального дистанціювання і не слідують встановленим правилам", - кажуть психологи.
Такі люди також частіше говорили, що загроза коронавірусу перебільшена, що вони не дуже стурбовані потенційними наслідками та ігнорують рекомендації. Примітно, що в зазначеній групі більше людей вже перехворіли на Covid-19, а значить ігнорування рекомендацій вже обернулося для них більш негативними наслідками.
У суботу, 17 травня, поблизу міста Еура у Фінляндії зіткнулися два приватні гелікоптери. Як повідомили фінська поліція, естонські медіа Delfi та ERR, а також фінський суспільний мовник Yle, усі п’ятеро людей, які перебували на борту, загинули, передают...
Депутатка Сейму Литви Юргіта Сейонене постраждала від шахрая, коли намагалася зробити пожертву для України. Про це у суботу, 17 травня, повідомляє Delfi із посиланням на публікацію Сейонене, передають Патріоти України. За словами депутатки, вона перека...