Люди, які відмовляються носити маски та дотримуватися інших заходів безпеки під час епідемії коронавірусу, вважають, що мають право вести себе подібним чином. Про це психологи з Корнельського університету розповіли в науковому журналі "Особистість та індивідуальні відмінності", передають Патріоти України.
Виявилося, що люди з вищою "психологічною правочинністю" рідше дотримуються рекомендацій щодо профілактики поширення Covid-19. Психологічну правочинність вчені описали як "характеристику особистості, завдяки якій людина відчуває, що більше заслуговує на позитивні результати, ніж інші люди".
У трьох опитуваннях психологи поговорили з 1000 американців про їхні звички під час пандемії, а також попросили відповісти, чи згодні вони з такими твердженнями: "Я щиро відчуваю, що заслуговую більше, ніж інші" і "Такі люди, як я, час від часу заслуговують додаткових послаблень".
"Люди з вищою психологічною правочинністю рідше дотримувалися рекомендацій з охорони здоров'я під час епідемії коронавірусу. Наприклад, вони заявляли, що як і раніше будуть відвідувати вечірки, якщо захочуть, що вони не дотримуються соціального дистанціювання і не слідують встановленим правилам", - кажуть психологи.
Такі люди також частіше говорили, що загроза коронавірусу перебільшена, що вони не дуже стурбовані потенційними наслідками та ігнорують рекомендації. Примітно, що в зазначеній групі більше людей вже перехворіли на Covid-19, а значить ігнорування рекомендацій вже обернулося для них більш негативними наслідками.
Третій президент України Віктор Ющенко сьогодні, 23 лютого 2025, святкує 71-й день народження. З цієї нагоди політика привітала його старша донька, передають Патріоти України. 44-річна Віталіна Ющенко наголосила, що наразі Україна проходить через тяжкі...
Українські науковці, що працюють на антарктичній станції "Академік Вернадський", підняли прапор бригади Національної гвардії "Азов". Цей жест став вшануванням українських військових і здійсненням мрії оборонниці Маріуполя Валерії Суботіної з позивним "...