Дослідники з факультету географії та наук про Землю Аберістуїтського університету (Велика Британія) з’ясували, що Вівтарний камінь знаменитого кромлеха відрізняється за складом від решти каменів, передають Патріоти України.
Вважалося, що більшість каменів Стоунхенджу було видобуто в області Мінідд Преселі в Уельсі, що розташована за 225 км від Стоунхенджу. Однак дослідження показало, що Вівтарний камінь має складніший геологічний склад, що викликало сумніви в його походженні.
Вівтарний камінь вирізняється з-поміж інших каменів Стоунхенджу великою часткою пісковику, на відміну від решти каменів у цій мегалітичній структурі, що мають магматичне походження.
Головною відмітною ознакою Вівтарного каменя є високий вміст барію, який не характерний для інших зразків зі Стоунхенджу.
Дослідники провели різноманітні аналізи, включно з оптичною петрографією, портативним рентгенівським аналізом, раманівською спектроскопією та автоматизованим аналізом SEM-EDS зразків із формації червоного пісковику в Англо-Валлійському басейні. Результати показали, що склад Вівтарного каменю не відповідає зразкам з басейну, що порушує питання про його походження. Це відкриття підкреслює необхідність вивчення походження Стоунхенджу.
Популяція здичавілих собак, що живе на території Чорнобильскої зони відчуження, генетично відрізняється від своїх родичів за її межами. Про це свідчать результати нового дослідження, про яке пише науковий вісник IFL Science, передають Патріоти України....
Під час війни довіра до силових відомств в Україні суттєво зросла. І без того висока довіра до ЗСУ зросла удвічі, передають Патріоти України з посиланням на дані опитування Центру Разумкова. За даними опитування, у березні 2025 року Збройним силам Ук...