Інфекціоніст розповів, чому коронавірус не зник улітку

Основні респіраторні віруси, включаючи коронавірус (COVID-19), малоактивні влітку, але це не означає, що вони зникають.

Як повідомив в Facebook інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський, вологість і температура не вбивають вірус, а лише перешкоджають його широкому поширенню, передають Патріоти України.

"Дослідження стверджують, що висока вологість перешкоджає тривалому знаходженню вірусних частинок в повітрі. Вони швидко осідають на землю і не можуть переміщатися на великі відстані. Влітку повітря набагато більш насичене вологою. Більше 9 г/м3. Взимку навпаки - сухий і холодний. Це перший плюс до розуміння сезонності ГРВІ", - зазначив він.

За словами лікаря, також доведено, що в країнах з високою атмосферної температурою епідемії ГРВІ (грипу особливо - так як грип найбільше вивчений) завжди супроводжуються значно меншим числом хворих. "Вчені ставлять важливий акцент - важлива навіть не стільки сама температура, як її різкі коливання. Міцний мороз, як і сильна спека, однаково ефективні у перешкоджанні розповсюдження вірусів. Величезне дослідження вже в контексті коронавірусної епідемії довело, що неблагополучні африканські країни, перенаселена Індія, розвинена Австралія (краще за всіх у світі справила масове тестування) однаково легко переносять епідемію, з набагато меншим числом хворих, ніж у США і Європі. Навіть по окремим штатам в США картина досить яскрава і показова. Ще один плюс на користь залежності від погодних умов. Сезонність підтверджується", - підкреслив Дубровський.

Він додав, що ультрафіолет не залишає респіраторних вірусів ніяких шансів. Сонячний літній світло - відмінний захист повітря і поверхонь від скупчення і розмноження вірусів. Тим більше, лікарняний жорсткий ультрафіолет. "Доведено, що влітку у населення імунітет значно вище (знаходиться на нормальному базовому рівні), ніж в холодні пори року. Цьому сприяє багато чинників: вітамін D і його дію на імунну систему, повноцінне вітамінізоване харчування, відсутність переохолодження, більше можливості для відпочинку і відновлення. Імунітет - кращий захист і практично єдині ліки від вірусів", - констатував інфекціоніст.

І останнім пунктом малоактивний вірусів влітку він назвав соціальну дистанцію або, по-іншому, роз'єднання популяції. "Школи, садочки, університети, гуртожитки в переважній більшості в літню пору порожні. Плюс відпустки, плюс робота у багатьох на відкритому повітрі і т.п. Це важливий і сильний аргумент на користь розуміння причини сезонності ГРВІ", - уклав Дубровський.

Коронавірусом в Україні заразилися ще 7,5 тисячі осіб, побито антирекорд по смертності: У МОЗ оприлюднили статистику на 28 жовтня

середа, 28 жовтень 2020, 9:56

Станом на ранок середи, 28 жовтня, в Україні офіційно підтверджено 363 075 випадків коронавірусної інфекції. З них 7474 – виявлені за минулу добу, передають Патріоти України. Від COVID-19 в країні померли вже 6755 осіб (+165 за добу), а 148 642 пацієнт...

"Заспокійливе" стояння на узбіччі: В Естонії ввели нове покарання за перевищення швидкості

середа, 28 жовтень 2020, 8:50

«Заспокійлива зупинка» може застосовуватися за перевищення швидкості не більш ніж на 20 кілометрів на годину, її призначають разом з умовним штрафом. Уряд Естонії вирішив запровадити нове покарання для водіїв за перевищення швидкості — воно полягає у «...