Як повідомив в Facebook інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський, вологість і температура не вбивають вірус, а лише перешкоджають його широкому поширенню, передають Патріоти України.
"Дослідження стверджують, що висока вологість перешкоджає тривалому знаходженню вірусних частинок в повітрі. Вони швидко осідають на землю і не можуть переміщатися на великі відстані. Влітку повітря набагато більш насичене вологою. Більше 9 г/м3. Взимку навпаки - сухий і холодний. Це перший плюс до розуміння сезонності ГРВІ", - зазначив він.
За словами лікаря, також доведено, що в країнах з високою атмосферної температурою епідемії ГРВІ (грипу особливо - так як грип найбільше вивчений) завжди супроводжуються значно меншим числом хворих. "Вчені ставлять важливий акцент - важлива навіть не стільки сама температура, як її різкі коливання. Міцний мороз, як і сильна спека, однаково ефективні у перешкоджанні розповсюдження вірусів. Величезне дослідження вже в контексті коронавірусної епідемії довело, що неблагополучні африканські країни, перенаселена Індія, розвинена Австралія (краще за всіх у світі справила масове тестування) однаково легко переносять епідемію, з набагато меншим числом хворих, ніж у США і Європі. Навіть по окремим штатам в США картина досить яскрава і показова. Ще один плюс на користь залежності від погодних умов. Сезонність підтверджується", - підкреслив Дубровський.
Він додав, що ультрафіолет не залишає респіраторних вірусів ніяких шансів. Сонячний літній світло - відмінний захист повітря і поверхонь від скупчення і розмноження вірусів. Тим більше, лікарняний жорсткий ультрафіолет. "Доведено, що влітку у населення імунітет значно вище (знаходиться на нормальному базовому рівні), ніж в холодні пори року. Цьому сприяє багато чинників: вітамін D і його дію на імунну систему, повноцінне вітамінізоване харчування, відсутність переохолодження, більше можливості для відпочинку і відновлення. Імунітет - кращий захист і практично єдині ліки від вірусів", - констатував інфекціоніст.
І останнім пунктом малоактивний вірусів влітку він назвав соціальну дистанцію або, по-іншому, роз'єднання популяції. "Школи, садочки, університети, гуртожитки в переважній більшості в літню пору порожні. Плюс відпустки, плюс робота у багатьох на відкритому повітрі і т.п. Це важливий і сильний аргумент на користь розуміння причини сезонності ГРВІ", - уклав Дубровський.
Тимчасова зупинка роботи сервісів кількох банків, "Нової пошти", Дії тощо вранці 26 квітня пов'язана з аварійним відключенням електроенергії в українському датацентрі De Nova. Жодної хакерської роботи не було, під час заміни елементів безперебійного жи...
Деякі овочі, які ми звикли вважати корисними, можуть мати несподіваний негативний вплив на організм. Дієтологи звернули увагу на баклажан - овоч, який, за певних умов, може негативно впливати на здоров'я та зовнішній вигляд людини. Чому саме цей овоч з...