Популярність Міжнародного жіночого дня в Україні за останні два роки знизилася з 34% до 21%. Попри це скасовувати свято наразі не на часі. Про це свідчать результати опитування КМІС, передають Патріоти України.
Більшість респондентів зазначили, що найбільш важливими святами для них є Різдво (70% опитаних) і Великдень (68%). Трохи менше респондентів назвали найбільш важливими День Незалежності (64%) та День захисників і захисниць України (58%). При цьому 21% опитаних усе ще вважають своїм улюбленим святом 8 Березня.Соціологи зазначають, що ставлення до цього свята погіршилося за роки повномасштабної війни з РФ. Серед жінок воно трохи більш популярне (23%), ніж серед чоловіків (18%). У 2017 році це свято відзначала як улюблене приблизно половина опитаних (49%).
"Крім того, взагалі для скасування тих чи інших свят, які відповідають багаторічним традиціям, потрібно спочатку переконати населення і сформувати позитивне ставлення до цього рішення. Поки існує понад 10-15% людей, які є прихильниками цього свята, ініціатива його скасування не виглядає доречною, а зараз прихильників 21% (а серед жінок 23%), соціальні умови для цього поки що не створені", - додав він.
За словами експерта, коли за декілька років прихильників 8 Березня стане менше ніж 10%, свято можна буде скасувати.
Опитування проводили з 17 по 23 лютого 2024 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Було опитано 1052 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася Урядом України. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України, а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Суддя Вищого господарського суду у відставці Петро Гончарук підвищив собі пенсію (довічне грошове утримання) до 229 906 грн. Таке рішення, розглянувши позов Гончарука, ухвалив Київський окружний адміністративний суд, передають Патріоти України. Про це ...
Прадід зятя американського президента Дональда Трампа Джареда Кушнера народився на Тернопільщині. Його родина емігрувала з України до Нью Йорка на початку 20 століття. Про це "Суспільному" розповів історик, краєзнавець та педагог, колишній міський голо...