Інтернет без світла: ТОП-5 найефективніших способів залишатися в мережі

Одна з головних проблем, яка виникає через російські обстріли енергосистеми України - це порушення живлення систем зв’язку, зокрема інтернету. Мільйони українців залишаються без доступу до мережі, передають Патріоти України.

Тоді як цю проблему насправді можна вирішити. Існує щонайменше 5 способів залишатись онлайн попри відсутність живлення.

Мобільна точка доступу

Переважна більшість сучасних смартфонів можуть роздавати інтернет через Wi-Fi, якщо є доступ до мобільної мережі. У разі складнощів можна скористатись для підключення національним роумінгом. Як правило опція точки доступу є у меню швидких налаштувань, яке можна викликати з верхнього краю екрану. Робота такої точки обмежена часом роботи смартфона на одному заряді – в такому режимі він витрачає батарею досить швидко.

Резервне живлення розподільчого обладнання

Дротовий інтернет на шляху до вашої оселі проходить через кілька комутаторів – точок розподілу зв’язку. Наприклад, найпоширеніша зараз в Україні схема FTTB (fiber to the building) має такі точки на обладнанні провайдера, які з’єднуються оптоволокном з комутаторами у кожному окремому багатоквартирному будинку. А вже с комутатора вита пара розходиться по квартирах, де або підключається безпосередньо до комп’ютера, або за допомогою мережі передається бездротовим шляхом. Якщо на одному з цих вузлів відсутнє живлення, доступу до інтернету не буде. Як правило йдеться про будинковий комутатор, адже провайдери здебільшого мають генератори та інші резервні джерела живлення. Саме цей будинковий комутатор виявляється найбільш вразливим вузлом. Якщо забезпечити його живленням, доступ до мережі буде можливий, навіть якщо весь будинок знеструмлять. За цим можна звернутись до свого провайдера.

PON-підключення

Меншу кількість вузлів мають пасивні оптичні мережі (Passive Optical Network або PON) – менш розповсюджена в Україна, але все ж наявна технологія. Щоби підключити її, необхідно завести до помешкання окремий оптичний кабель та підключити його до спеціального абонентського терміналу, який переводить сигнал у більш витривалу виту пару, сумісну з роутером. В такому разі турботи про резервне живлення для обладнання лягають на кінцевого абонента. На жаль, таким доступом зараз можуть забезпечити своїх користувачів не всі провайдери.

Портативний роутер

Цей спосіб задумувався, як туристичний варіант. Він базується на 4G-модемах, які підключаються до мобільної мережі. Причому роблять вони це ефективніше за смартфони. Окремі моделі таких пристроїв можуть також слугувати повербанками. Обираючи модем, поцікавтесь, чи сумісний він з із SIM-картками різних мобільних. Також перевірте обсяг його акумулятора. Повну інформацію про пристрій вам мають надати у точці продажу.

ADSL-інтернет

Ця технологія вважається застарілою і отримати її зараз можна тільки в "Укртелекому", але вона все ще працює і може стати помічною під час відключень світла. Асиметрична цифрова абонентська лінія (ADSL) дозволяє передавати інтернет-сигнал без проміжних пристроїв за допомогою мідної телефонної лінії – звичайного міського телефону. В "Укртелекомі" повідомили, що все необхідне для доступу до інтернету через ADSL обладнання має резервні джерела живлення, тому зв'язок працюватиме. Головне, щоби абонент міг заживити свій власний маршрутизатор з DSL-роз'ємом.

А що ж Starlink?

Супутниковий інтернет Starlink має зовсім інші переваги – він забезпечує зв’язком там, де немає інших варіантів покриття. Його обладнання без живлення не працює.

Хотів "здивувати" матір: 12-річний хлопець проводив "експеримент" та випадково загинув

четвер, 9 лютий 2023, 0:37

Старший коронер графства Ессекс Лінкольн Брукс заявив, що Арчі помер від "ішемічної травми мозку". Трагедія сталась через витівку хлопця, якою він хотів шокувати свою матір. . Відомо, що хлопчика знайшли непритомним у квітні 2022 року, до серпня він пе...

Належала непростій людині: На Кіровоградщині чоловік намагався продати через Інтернет унікальну прикрасу ІІІ століття (фото, відео)

середа, 8 лютий 2023, 23:52

Відомо, що чоловік відкопав срібний пояс на території Хмельницької області. А згодом виставив археологічну знахідку на Інтернет-форумі. Там незаконно привласнений скарб придбав один із учасників обговорення. Однак незаконну оборудку викрили правоохорон...