Головне місто Русі-України у першому тисячолітті нашої ери мало ще дві назви, походження яких досі залишається загадкою для дослідників. Про це розповів історик Олександр Алфьоров на своєму каналі You Tube.
У 948 році Костянтин Багрянородний написав трактат «Про управління імперією». Текст не був призначений для широкої публіки, фактично він писав трактат для своїх нащадків. У тексті Костянтин зазначає, що столицею Русі є місто Київ і другою назвою міста є Самбатас.
Варто зазначити, що ця назва не зустрічалася потім у жодних джерелах. Дослідники поки не визначили, що це слово може означати.
Є різні теорії походження цього топоніму: назва може бути хазарською, скандинавською, готською, єврейською, балтійською, болгарською, тюркською та навіть іранською.
Найбільшою довірою користується версія про відлуння Хозарської доби, коли Середнє Подніпров'є залежало від тої першої імперії Східної Європи, політичний центр котрої перебував у Поволж'ї. Адже Хазарія мала тісні зв'язки з Візантією, торгівельні та воєнні.
Вікінги у давнину називали нашу славну столицю Кенугард. Це ім'я збереглося в кількох давньоскандинавських сагах, зокрема в «Сазі про Еймунда».
Є два варіанти тлумачення цієї назви. Згідно з першою теорією, «Кенугард» означає «місто човнів», адже Київ дійсно знаходився в центрі торгівлі.
Друга теорія стверджує, що ця назва має таке ж походження, як і сучасний варіант «Київ». Нібито обидві назви можна трактувати як «місто Кия».
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...