Із листопада по січень: Вчені розповіли про "зоряні війни" всередині стародавньої цивілізації майя

У той час, коли існувала стародавня цивілізація мая, в ній було багато різних політичних утворень. Всі вони змагалися між собою і даний процес отримав назву «зоряні війни». Вчені встановили, які саме періоди суперництва вважаються найбільш інтенсивними. Про це повідомляє HeritageDaily, передають Патріоти України.

Фахівці ретельно вивчили ієрогліфи мая, які були створені в період з 300 по 900 роки до нашої ери. Ці результати використовувалися для того, щоб встановити чотири різних прикладу символів, які можуть говорити про конфлікти.
Розшифровка древнього напису
Chuc'ah має на увазі захоплення, а Hubi - це руйнування. Ch'ak перекладається як обезголовлення, а EK '- означає «зоряну війну». Більшість інформації про можливі конфлікти експертам вдалося дізнатися за рахунок зображень, які були виявлені на пам'ятках з каменю і ліпних фасадах. Варто зазначити, що іспанці спалили величезну кількість кодексів мая. Також було знищено практично 5 тисяч малюнків. На сьогоднішній день збереглося три книги з ієрогліфами мая і кілька фрагментів четвертої.
Усередині цивілізації війни були досить частим явищем і застосовувалися для того, щоб встановити певний політичний контроль, захопити владу і доступні ресурси. Іноді конфлікти перетворювалися на справжнісінькі «зоряні війни». Це могло спровокувати ціле падіння династії або ж одна держава отримувала можливість управляти іншою.
На Тортугеро був виявлений пам'ятник, який імовірно був зведений в 669 році до нашої ери. На ньому присутній напис, в якому детально описується протистояння всередині цивілізації. Вчені кажуть, що «зоряні війни» носили сезонний характер і у більшості випадків відбувалися з листопада по січень. Під час посіву зерна або збору врожаю такі події траплялися вкрай рідко.

Один трактор - дві САУ: У мережі показали, як на сході країни йде посівна

п’ятниця, 20 травень 2022, 6:30

На сході України цьогоріч - незвична посівна кампанія. Трактори змушені працювати під прикриттям самохідних артилерійських установок через загрозу обстрілів з боку російських окупантів, передають Патріоти України. Відповідне відео опублікували в Telegr...

У церкві Луцька хлопчик молився, щоб від хвороби Путіна ніхто не міг придумати ліків (відео)

п’ятниця, 20 травень 2022, 6:22

Мережу зворушило відео з хлопчиком із Луцька, який молиться про те, щоб плани глави РФ Володимира Путіна не справдилися. Дитина років одинадцяти просила у Господа, аби від захворювання, яким,як пишуть експерти, страждає російський диктатор, не вигадали...