Військовий Максим П., який 5 років проходив службу в Армії оборони Ізраїлю на початку квітня став добровольцем ЗСУ. Старший лейтенант допомагає тримати оборону на Херсонському напрямку. Про це він розказав в інтерв'ю UJE, передають Патріоти України.
"У мене багато знайомих із міст України, які бомбили, багато друзів серед українських офіцерів, які зараз служать на гарячих ділянках. Очевидно, що росіяни майже у 90 відсотків випадків стріляють по цивільній інфраструктурі, і від цього страждає багато дітей та жінок", – розказує Максим, щоб пояснити своє рішення піти на війну добровольцем.
Він зазначає, що перед початком служби в Україні мав розмову у штабі, де розказав, що вміє робити і на чому спеціалізується. Вже на наступний ранок після цього він вирушив на бойове завдання на південь України.
"Степи Херсонщини та пустельні райони біля сектору Гази чимось схожі – у плані прострілу це дуже відкрита місцевість, хоч тут і менше піску", – пояснює Максим.
Він має специфічні знання, які прирівнюються до рівня спецназу. Тому з перших днів військовий виконує надскладні завдання. Інколи доводиться навіть робити вилазки в тил ворога. Наприклад, в одній з операцій чоловік з командою перебрався на контрольовану росіянами територію, заклав вибухівку і знищив колону техніки противника.
При цьому Максим наполягає на тому, що українські воєначальники більше піклуються про своїх підлеглих, ніж в інших країнах. "Ніхто зі штик-ножем у зубах на танк не біжить, робиться все грамотно, щоб зберегти особовий склад і завдати ворогові максимального пошкодження", – додає він.
Чоловік стверджує, що не отримує жодної грошової винагороди за свою роботу, адже цілеспрямовано йшов у ЗСУ добровольцем. "Ізраїль і Україна однаково дорогі моєму серцю", – підсумовує Максим.
Національний музей історії України отримав врятований від продажу в приватну колекцію унікальний артефакт – ніж, так звану палицю Геракла, датований орієнтовно ІІІ ст. н.е., передають Патріоти України. Про це йдеться на офіційній сторінці музею у Faceb...
. Дев’ять днів у російському полоні на ворожій території, постійний психологічний тиск, погрози та мізерне харчування не зламали волю до свободи. Український десантник, молодший сержант Руслан Мироненко, не лише зберіг бойовий дух, а й, спостерігаючи ...