Кабмін хоче забрати 500 млн у українських вчених, які могли би досліджувати коронавірус

Кабінет міністрів України планує урізати фінансування вчених й забрати 500 мільйонів гривень, які могли б піти на розробку тестів на коронавірус. Також гроші планують зняти й з програми пріоритетних наукових досліджень. Про це у своєму Facebook написав кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України Антон Сененко. Він підкреслив, що уряд цілеспрямовано намагається знищити освіту і науку в країні, передають Патріоти України,

Так, одна з пропозицій Кабміну Дениса Шмигаль – зняти фінансування Національного фонду досліджень. Це та платформа, яка допомагає українським вченим проводити дослідження у різних сферах. У тому числі і в сфері молекулярної біології і генетики, яка б змогла покращити вітчизняну медицину в боротьбі з коронавірусів.

"Допоможуть тільки оснащені лабораторії, реактиви, клітинні культури і високооплачувані фахівці з мікроскопами, піпетками, пробірками тощо. Саме ці 500 млн грн абсолютно спокійно можна направити на програми підтримки медико... біо... вірусо... або іншого напряму в рамках НФД, розвивати здатність робити тести на коронавірус, вакцини, ліки тощо. Немає. Крім того, до цих пір недофінансована розробка тестів, уряд має намір знищити і НФД. Це, по суті, фатальний удар для всієї реформи науки, та як науки без грошей не буває, а розвиненої держави без науки – тим більше", – обурюється Антон Сененко.

Також фінансування планують урізати і з програми "Підтримка пріоритетних наукових досліджень". "Для людей в темі, зауважу, що це не шифр 1230, а 1390. Для пересічних громадян – це, фактично, базове фінансування науки в університетах. Залишити хоча б на медичні... біо... та інші дослідження? Ага, зараз. Скільки розмов ходило про те, щоб розвивати цей напрямок, а закінчується все так прозаїчно", – підкреслив учений.

У профільному комітеті Верховної Ради з питань науки і інновацій вже різко відреагували на пропозицію Кабміну. Глава комітету, нардеп від "Слуги народу" Сергій Бабак заявив, що таке рішення може де-факто поховати вітчизняну освіту. Він перерахував цілий ряд статей бюджету, які хочуть урізати через складну економічну ситуацію.

"Ми розуміємо необхідність перегляду бюджету в зв'язку з епідемією, і готові спільно працювати над пошуком оптимального рішення. Але ми підтримуємо колег з комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики і виступаємо проти ідей, які ставлять під загрозу існування освіти, науки і культури в Україні. Закликаємо Мінфін утриматися від прийняття рішень до проведення консультацій з депутатами профільного комітету та представниками Міністерства освіти і науки", – написав Бабак.

Хіти тижня. Будьте обережні! Названо найнебезпечніші продукти в українських супермаркетах

четвер, 2 квітень 2020, 1:00

В продуктах, які їдять українці, виявили головних ворогів для їх фігури і здоров'я. В Україні, за даними ВООЗ, кожен четвертий громадянин страждає ожирінням. І не тільки тому, що люди зазвичай мало уваги приділяють фізичній активності, а й перш за все ...

Щоб не нудьгували на карантині: Джоан Роулінг запустила новий цікавий проєкт для дітей

четвер, 2 квітень 2020, 0:30

Нове доповнення дозволить дітям всюди транслювати книгу англійською, іспанською, французькою, італійською, німецькою та японською мовами. Джоан Роулінг, автор книг про Гаррі Поттера, запустила новий Harry Potter At Home Hub на WizardingWorld.com, надаю...