Білоруський лікар Олександр Лобан, який пропрацював 16 років у Нідерландах, а зараз проживає в Гродно, розповів про недоцільність і небезпеку масового тестування на коронавірус у країнах, де запроваджено жорсткі карантинні обмеження, передають Патріоти України.
Він уточнив, що не завжди кількість тестів - показник якості. Потрібно дивитися на кількість людей у стаціонарах; кількість людей у важкому стані; кількість людей на апаратах ШВЛ; кількість померлих.
"Робити масове тестування просто для того, щоб дізнатися кількість інфікованих - не завжди розумно. Тому що кожен відбір тесту - це небезпека інфікування і для того, кому роблять тест, і для лікаря. Тому що це відбір мазка з носа, з горла. А якщо людина, яка бере тест, вже інфікована? А медпрацівників інфікованих багато. А якщо навпаки - пацієнт інфікований", - пояснює медик.
За його словами, брати тест у людини, у якої немає симптомів захворювання - це не доцільно, якщо є такі жорсткі обмежувальні заходи, як в Україні. "Крім того, повторюся, чутливість тестів - 60-70%. Це означає, що у одного з трьох інфікованих коронавірусом COVID-19 тест не виявить захворювання", - додав Лобан.
Багатьох українців зацікавило питання, чи проводилась у березні індексація військовим пенсіонерам, передають Патріоти України. Відповідь на це та низку інших питань відносно індексації виплат військовим пенсіонерам дала під час прямої телефонної лінії ...
В Україні найбільша пенсія (без урахування довічних виплат суддям) скоротилась в рази і досягла позначки в 51 042 грн. Таке скорочення відбулось через запровадження в січні 2025-го коефіцієнтів зменшення розміру надвисоких пенсій, передають Патріоти Ук...