Вчені розшифрували геном древнього гігантського кальмара Architeuthis dux, здатного хапати здобич на відстані до 9 м від свого тіла. Про це йдеться в дослідженні вчених з Університету Копенгагена, опублікованому в журналі GigaScience, передають Патріоти України.
Гігантські кальмари зустрічаються вкрай рідко - науці не відомі випадки, коли їх вдавалося зловити живцем. Це означає, що їх біологічні особливості, будова кінцівок і тіла, а також спосіб розмноження досі залишаються загадкою.
Аналіз показав, що в геномі Architeuthis dux міститься приблизно 2,7 млрд пар генів - це приблизно на 90% більше, ніж в геномі людини. Дослідники зазначають, що важливі гени для розвитку живих організмів присутні в ДНК гігантського кальмара тільки в одному екземплярі - це значить, що за його надзвичайно великі розміри відповідає не дублювання всього генома, як часто буває при еволюційному збільшенні розмірів хребетних.
Проєкт «Контракт 18-24», який передбачає одноразову виплату військовослужбовцям у розмірі одного мільйона гривень, викликає чимало запитань серед самих військових. Один із бійців батальйону «Айдар» повідомив, що попри те, що повністю підпадає під усі к...
Боксеру Василю Ломаченку не знайшлось місця в оновленому рейтингу найкращих боксерів світу в легкій вазі. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на сайт журналу The Ring. Чемпіон IBF (Міжнародної боксерської федерації) та IBO (Міжнародної бо...