Вчені розшифрували геном древнього гігантського кальмара Architeuthis dux, здатного хапати здобич на відстані до 9 м від свого тіла. Про це йдеться в дослідженні вчених з Університету Копенгагена, опублікованому в журналі GigaScience, передають Патріоти України.
Гігантські кальмари зустрічаються вкрай рідко - науці не відомі випадки, коли їх вдавалося зловити живцем. Це означає, що їх біологічні особливості, будова кінцівок і тіла, а також спосіб розмноження досі залишаються загадкою.
Аналіз показав, що в геномі Architeuthis dux міститься приблизно 2,7 млрд пар генів - це приблизно на 90% більше, ніж в геномі людини. Дослідники зазначають, що важливі гени для розвитку живих організмів присутні в ДНК гігантського кальмара тільки в одному екземплярі - це значить, що за його надзвичайно великі розміри відповідає не дублювання всього генома, як часто буває при еволюційному збільшенні розмірів хребетних.
В Україні в 2026-му мінімальну пенсію підвищать з 2361 до 2564 грн на місяць. Такі плани передбачено в Бюджетній декларації на 2026-2028 роки. Про це йдеться в Бюджетній декларації. Так, якщо цього року українці на заслуженому відпочинку отримують не м...
Гроші не приносять щастя? Можливо. Але їх відсутність - справжня катастрофа для психіки. Нове дослідження, опубліковане у журналі Psychoneuroendocrinology, показало, що фінансовий стрес може мати набагато потужніший вплив на мозок, ніж навіть смерть бл...