Вчені розшифрували геном древнього гігантського кальмара Architeuthis dux, здатного хапати здобич на відстані до 9 м від свого тіла. Про це йдеться в дослідженні вчених з Університету Копенгагена, опублікованому в журналі GigaScience, передають Патріоти України.
Гігантські кальмари зустрічаються вкрай рідко - науці не відомі випадки, коли їх вдавалося зловити живцем. Це означає, що їх біологічні особливості, будова кінцівок і тіла, а також спосіб розмноження досі залишаються загадкою.
Аналіз показав, що в геномі Architeuthis dux міститься приблизно 2,7 млрд пар генів - це приблизно на 90% більше, ніж в геномі людини. Дослідники зазначають, що важливі гени для розвитку живих організмів присутні в ДНК гігантського кальмара тільки в одному екземплярі - це значить, що за його надзвичайно великі розміри відповідає не дублювання всього генома, як часто буває при еволюційному збільшенні розмірів хребетних.
З 1 квітня в Україні запрацював електронний кабінет військово-лікарської комісії (ВЛК), що дозволить оформлювати висновки про придатність чи непридатність до служби в цифровому форматі. Про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифровізаці...
Співробітники з двох різних похоронних бюро побилися прямо на вулиці через тіло чоловіка. Він загинув під час того, як прикрашав свій будинок. Про це повідомило видання Need To Know, передають Патріоти України. Це сталося у Вільяермосі, що розташоване ...