Хіти тижня. "Афера ХХ століття!": Офтальмолог розвіяв три головних міфи про зір (відео)

За словами Сергія Рикова, сучасні екрани практично не мають прямого негативного впливу на органи зору.

Не можна відновити зір за допомогою вправ для очей чи окулярів з перфорацією, а гаджети посідають далеко не перше місце в причинах прогресування короткозорості. Три найбільш живучих міфи про зір розвіяв лікар-офтальмолог, доктор медичних наук Сергій Риков, передають Патріоти України.

"Це міф. Дійсно, раніше була методика лікування: напруга акомодації за Дашевським... Такий радянський варіант лікування. Сучасні технології дозволяють отримати повноцінний, 100% зір", - зазначив Риков.

"Не повірите, комерсанти навіть назвали ці окуляри з перфорацією laser vision. Laser vision, який не має жодного стосунку до лазеру. Це чисто комерційна назва і це афера 20-го століття", - обурився професор.

Медик запропонував зробити маленьку дірочку в кулаці і подивитися крізь неї на будь-який текст - людині видасться, що вона бачить його більш чітко. Але це оптичний обман. "Це фізика, оптика. Такий тимчасовий ефект досягається за рахунок зменшення кіл світлорозсіювання. Але це згубно впливає на акомодацію (здатність ока чітко бачити на різній відстані. - Ред), тобто на м'яз, яка працює всередині", - пояснив він.

За словами Рикова, сучасні екрани практично не мають прямого негативного впливу на органи зору - однак лише за умови, якщо ними правильно користуватися. "Ми довели, що головна причина прогресування короткозорості - недоношеність дитини. На другому місці - генетична схильність, якщо короткозорість у батьків. На третьому - інфекційні захворювання, які виникають в перші три роки дитини. А гаджети - на 12-13 місці", - розповів лікар.

Але головне - правильно їх використовувати, - наголосив він. - Наприклад, перше знайомство дитини з комп'ютером має відбутися у другому класі на 15 хвилин. Якби ми застосовували ці правила, у нас не було би жодних проблем.

Буде удар! Німеччина планує скоротити базову соцвиплату - що очікувати українським біженцям

четвер, 3 квітень 2025, 7:50

У Німеччині планують скоротити базову соціальну допомогу Bürgergeld, посиливши вимоги для отримувачів виплат. Водночас експерти зазначають, що на практиці зміни будуть мінімальними, і виплати продовжать отримувати майже всі нинішні одержувачі. Про це п...

Хтось отримав менше за обіцяне, а хтось не отримав нічого: Що дала березнева індексація пенсій в Україні

четвер, 3 квітень 2025, 7:44

Індексація пенсійних виплат, яку проводять щорічно, покликана збільшити пенсії. Але інколи буває так, що виплати не збільшуються, а у деяких випадках можуть і зменшитися. Останнє, насамперед, може стосуватися пенсіонерів, які продовжують працювати, пер...