Хіти тижня. "Агресор" з Китаю вперше отримав гідну відсіч: Українці винайшли спосіб перероблення дуже отруйних рослин у папір

Автор ідеї – студент Інституту економіки та менеджменту ІФНТУНГ Роман Сав’юк.

На Прикарпатті дослідники винайшли спосіб як перероблювати борщівник Сосновського та сильфію пронизанолисту у папір, передають Патріоти України з посиланням на повідомлення Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Зазначається, що ці винаходи вже запантентували. Автор ідеї – студент Інституту економіки та менеджменту ІФНТУНГ Роман Сав’юк.

Такий спосіб виробництва паперу не тягне за собою вирубування дерев. Тут застосовують целюлозу рослин, які щорічно відновлюються.

«Наш проєкт пропонує переробляти навіть отруйні рослини, та, що дуже важливо, сухостій у папір з різними можливостями використання. Це, без сумніву, допомогло б уникнути багатьох масштабних пожеж, які починаються з банального спалювання трави», – зазначив автор ідеї.

«Наші патенти створені на потребу сьогоднішнього дня. Сподіваємося, вони матимуть у найближчому майбутньому застосування з огляду на їхню ефективність, екологічність та економічну доцільність», – зазначають в ІФНТУНГ.

Про рослини

Борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi Manden) – отруйна багаторічна рослина родини окружкових (Apiaceae), в дикому вигляді поширена на Кавказі. Вважається карантинною рослиною, трапляється майже по всій території – на луках, по берегах річок, вздовж доріг, в лісосмугах. Зростає до 3-5 метрів у висоту, товщина стебла – до 10 сантиметрів.

Сильфія пронизанолиста – перспективна багаторічна кормова культура, яка у природних умовах росте в американських преріях і в Канаді. В Європу її завезли у ХVІІІ столітті як декоративну рослину. У ботанічних садах Чернівецького та Львівського університетів сильфія росте понад 60 років.

Це може здивувати! Які професії значно підвищують ризик деменції - дослідження

п’ятниця, 19 квітень 2024, 11:30

Вчені дійшли висновку, що рутинна робота може сприяти погіршенню когнітивних здібностей і навіть стати передумовою розвитку деменції через невисокий рівень мозкової стимуляції під час професійної діяльності. Про результати дослідження пише CNN, переда...

Німеччина припиняє фінансову допомогу для українських біженців: Стало відомо, кому саме, чому і як

п’ятниця, 19 квітень 2024, 11:28

Уряд Німеччини, зіткнувшись із великою кількістю українських біженців, які відмовляються від пропозицій щодо працевлаштування, розглядає можливість припинення фінансової підтримки для цієї групи осіб. Згідно з останніми даними, 77% українських біженців...