"Уже давно ніхто не отримує мінімальну зарплату. Це [підвищення" мінімалки "] змушує бізнес збільшувати офіційно виплачується зарплату", – сказав він.
Кущ вважає, що закладати в бюджет таке зростання не варто. "В минулому це аргументувалось високою інфляцією (2014 – 2015 роки), девальвацією гривні. Тоді реально знецінився показник мінімальної зарплати, – продовжує експерт. – Зараз ми бачимо уповільнення інфляції до 8-9%. Таке збільшення, про який говорять в уряді, призведе до збільшення фіскальних навантажень на бізнес".
Нагадаємо, експерт порталу rabota.ua Тетяна Пашкіна вважає, що зарплати повинні бути значно вище. Так, щоб утримати працівників від трудової міграції, платити потрібно близько 800 євро (23 тис. грн). Вона привела в приклад зарплати, зазначені на одному з популярних українських сайтів по працевлаштуванню: "Середня зарплата в графі" інші країни "становить 42 тис. грн, середня зарплата по найбагатшому місту Києву – 15 тис. грн".
Всупереч намаганням Міненерго переконати українців у тому, що установка двозонного лічильника допоможе зменшити плату за комуналку, не всі погоджуються з такою пропозицію, адже купувати лічильники доведеться зараз, а економія на платіжках може бути від...
Від 1 березня 2025 року в Україні почнуть перевіряти чинність декларацій із сімейними лікарями. Деякі українці мають верифікувати декларації, якщо інформація у медичній системі не збігається з державними реєстрами, передають Патріоти України.