Хіти тижня. Кам'яна булава і хрести з серцями: У мережі показали, як виглядає цвинтар, що розвіює російський міф про заснування Одеси (фото)

Ще у 2017 році ряд громадських організацій Одеси і співробітники істфаку Одеського університету Мечникова звернулися в Інститут національної пам'яті і Мінкульт з клопотанням про надання об'єкту статусу пам'ятки історії національного значення.

Розповіли про давній козацький цвинтар, що знаходиться коло Хаджибейської дороги Одеси, на схилі Шкодовой гори. Найдавніша зі збережених могил датована 1791-м - з'явилася за 3 роки до офіційної дати заснування сучасної Одеси. До XVI ст. поселення з гаванню та фортецею мало назву Коцюбіїв, після - Хаджибей, передають Патріоти України з посиланням на "УІНП: Південь".Історики вважають, що цвинтар заклали у 1775-му, відразу після ліквідації Запорозької Січі. Назвали на честь похованої тут родини козака Сотниченка. Різновид хрестів називається козацьким."Це не просто козацький цвинтар в межах Одеси. Це цвинтар російських міфів про заснування міста, бо деякі могили датовані за кілька років до "заснування" Одеси Катериною. Це ще й свідчення того, що козаки, що жили в Хаджибеї та його передмісті задовго до завоювання краю Російською імперією, прекрасно розумілися тут з османами. І, відповідно, не потребували ніякого "звільнення", про що говорить російська пропаганда", - йдеться на сторінці організації.Кам'яні хрести є свідченням того, що християни тут не переслідувалися, а жили в доброму сусідстві з турками і татарами. Нині цвинтар підтримують у порядку чисельні волонтери.

Дмитро Дікусар розповів, про розчарування після двох років війни та що підтримує бойовий дух

неділя, 25 лютий 2024, 6:15

Український хореограф Дмитро Дікусар, який від початку російського вторгнення воює на фронті, розповів про свої відчуття після двох років повномасштабної війни. Також він зізнався, що тримає в тонусі та продовжує підтримувати бойовий дух. . Хореогра...

Два роки не обіймали маму... Україна повернула з окупації двох дівчаток

неділя, 25 лютий 2024, 5:58

З тимчасово окупованих територій вдалося повернути ще двох дівчат. Про це в суботу, 24 лютого, повідомила пресслужба Мінреінтеграції. . Повідомляється, що майже два роки дві дівчинки не могли побачити свою матір через війну. . "На момент широкомасш...