Хіти тижня. Карантин не врятує: Науковці дали невтішні прогнози розвитку COVID-19

Поки соціальну дистанцію вчені розглядають як вихід для запобігання поширення коронавірусу через відсутність ліків.

Одноразовий карантин не зупинить поширення коронавірусної інфекції у світі, а соціальна дистанція буде потрібна включно до 2022 року, аби запобігти перенаповненню лікарень. Про це йдеться у результатах дослідження групи гарвардських науковців, передають Патріоти України з посиланням на Science alert.

Дослідження траєкторії поширення вірусу розпочалися, коли кількість інфікувань цією недугою у США досягнув піку і продовжилися на тлі розмов про послаблення карантину урядами.

Згідно з даними комп’ютерного моделювання, вірус може стати сезонним з вищим зараженням у холодні місяці. Але багато залишається невідомими, зокрема – імунітет, надбаний вже вилікуваними пацієнтами.

Поки соціальну дистанцію вчені розглядають як вихід для запобігання поширення коронавірусу через відсутність ліків.

Продовження й інтенсивність карантину можуть послабитися у разі винайдення вакцини. Проте, у випадку відсутності лікування, дистанціювання громадян дало б час медикам впоратися з наступним спалахом пандемії.

Водночас автори дослідження зауважують, що соціальна дистанція «без перепочинку» може зашкодити демографії.

Науковці визнали, що основним недоліком їхньої моделі є фактичне незнання імунітету раніше інфікованої людини і як довго він захищатиме такого пацієнта. За найоптимістичнішим сценарієм, такий імунітет буде захищати людину до року.

В Україні зростає кількість "чоловічих" вакансій для жінок: Ось на які посади шукають

середа, 23 липень 2025, 11:56

В Україні у 2025 році зростає кількість жінок у сферах логістики, ІТ та будівництва – галузях, які традиційно вважались "чоловічими". Роботодавці активніше шукають працівниць через дефіцит кадрів і зміни в пріоритетах під час війни. Про це OBOZ.UA пові...

Це може змінити лікування генетичних хвороб! Вчені приголомшені - в клітинах людини виявлено "невідому структуру"

середа, 23 липень 2025, 10:54

Мікроскопічні об’єкти, які отримали назву геміфусоми, мають розмір лише 200-400 нанометрів - приблизно в 500 разів тонше за людську волосину. Їхня роль, ймовірно, пов’язана з переробкою та транспортуванням відходів і білків усередині клітини, передають...