Вчені детально проаналізували дев'ять випадків захворювання га COVID-19 і виявили, що у кожного хворого вміст вірусу в зразках з глотки був особливо високим упродовж першого тижня після виявлення симптомів захворювання.
При цьому в різних органах, зокрема в горлянці і легенях, хвороба може протікати незалежно один від одного. Крім того, там вчені виявили різні штами коронавірусу.
На думку фахівців, присутність SARS-CoV-2 у верхніх дихальних шляхах сприяє непомітній передачі інфекції від хворих з легкою формою хвороби здоровим людям.
"COVID-19 може проявлятися як легке захворювання верхніх дихальних шляхів. Активна реплікація вірусу у верхніх дихальних шляхах надає потенційну можливість стримування COVID-19 у перспективі", – зазначили вчені.
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...
У водосховищі поблизу Краматорська 24 червня 2023 року знайшли мертвим британського добровольця Джордана Чедвіка, який воював у складі Інтернаціонального легіону. Його руки були зв’язані за спиною, а тіло пролежало у воді не більше доби. Про це повідом...