Хіти тижня. Могла б пожити і ще трохи: В Австралії зловили найстарішу рифову рибу - вона пережила Другу світову війну (фото)

Біля берегів Західної Австралії вчені спіймали найстарішу рифову рибу в світі. Плямистий маколор із ряду окунеподібних народився в 1939 році і пережив попередню рибу-рекордсмена, якій було "всього" 60 років, передають Патріоти України.

Старому маколору пощастило: за 81 рік він не попався на гачок і не став жертвою цікавих нирців. Проте і його довгому життю прийшов кінець, адже біологи не вміють визначати вік риб на око. Для цього їм довелося розрізати рибу і дістати її отоліти - органи рівноваги, які містять річні лінії росту.

Маколора знайшли на мілинах Роулі - району, який охоплює три коралових рифа на околиці континентального шельфу Австралії. Там він плавав разом з 10 іншими рибами старше 60 років, включаючи 79-річного червоного луціана.

"Досі найстарішій рибі, яку ми знаходили в мілководних тропічних водах, було близько 60 років. Але тут ми визначили два види, які досягають 80 і більше років", - розповів морський біолог Бретт Тейлор.

Незважаючи на вражаючу живучість, маколору далеко до найстарішої морської істоти. Гренландські акули, що мешкають у водах Північної Атлантики, визнані найбільш довгоживучими хребетними тваринами на Землі. Вчені з Копенгагенського університету підрахували, що вони можуть жити понад 400 років - майже на 200 років довше китів.

Вчені розгадали таємницю прадавнього "дерева життя"

п’ятниця, 17 травень 2024, 10:32

Дослідження ДНК свідчать, що ці унікальні дерева вперше з'явились на острові Мадагаскар 21 мільйон років тому. Звідти їхнє насіння перенесло океанічними течіями до Австралії, а також до материкової Африки, де вони утворили окремі види. Через незвичайну...

Які види повісток вручають українцям і що загрожує ухилянтам: детальне роз'яснення

п’ятниця, 17 травень 2024, 9:48

Під час загальної мобілізації призову до армії підлягають громадяни, здатні виконувати військовий обов'язок, віком від 18 до 60 років. Призов здійснюється через вручення повісток, яких наразі існує три види. Перша – для уточнення даних; друга – для про...