Хіти тижня. Мутував і ослаб: Вчені повідомили хороші новини про коронавірус

Дані про ослаблення коронавірусу надходять із різних країн.

Італійські вчені провели дослідження, які засвідчують, що коронавірус став менш небезпечним для людського організму, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Дані про ослаблення коронавірусу надходять із різних країн. Вчені назвали це гарною новиною для всіх людей.

Італійський вірусолог, проректор міланського університету Vita-Salute San Raffaele Массімо Клементі з працівниками лабораторії мікробіології та вірусології госпіталю San Raffaele зайнялися пошуком наукового пояснення зміни клінічної картини хвороби COVID-19.

"Ще у травні наші лікарі відзначили прогресуюче зниження гостроти захворювання, з яким госпіталізували інфікованих коронавірусом пацієнтів. При цьому йшлося не тільки про зменшення кількості хворих, але і про скорочення числа хворих, яким потрібне лікування у відділенні інтенсивної терапії, зокрема у зв'язку із запаленням легенів. Одночасно збільшилася кількість заражених, яких можна було лікувати вдома", – розповів вірусолог.

Вчені провели велике дослідження, в ході якого порівняли 100 пацієнтів, що поступили в лікарню з 1 до 15 березня, і 100 пацієнтів, госпіталізованих у другій половині травня.

"З'ясувалося, що вірусне навантаження в початковій стадії епідемії була значно, в десятки разів вище, ніж у кінці травня. Цей результат має дуже велике значення", – сказав Клементі.

Професор вважає зниження вірусного навантаження доказом ослаблення COVID-19. За його словами, цей висновок підтверджують дані, які він отримав з інших країн, що перебувають на різних етапах епідемії.

"Британські колеги встановили, що існують певні зони генома вірусу, де відбуваються мутації. Йдеться про феномен під назвою гомоплазія. Це означає, що вірус дуже пластичний і пристосовується до людського організму за допомогою різних мутацій", – підсумував учений.

Він наголосив, що процес ослаблення відбувається в усіх країнах, незалежно від їхнього географічного положення та стадії епідемії, на якій вони перебувають.

"Всюди еволюція вірусу йде в одному і тому самому напрямку, десь швидше, десь повільніше. Досить імовірно, що цей процес призведе до скорочення патогенного потенціалу вірусу, зниження його вірулентності, як це не раз бувало раніше. Поступово вірус стає менш агресивним, він пристосовується і слабшає", – резюмував вірусолог.

Він висловив припущення, що досить скоро коронавірус стане настільки слабким, що "як і решта коронавірусів, викликатиме у людини лише банальні респіраторні захворювання".

Клементі висловив надію, що другої хвилі захворюваності, яку прогнозували на осінь, може і не бути.

У Мілані під номером Шевченка грає футболіст з українським корінням, який народився в Аргентині (фото)

п’ятниця, 9 травень 2025, 15:36

9 травня у домашньому поєдинку 36-го туру чемпіонату Італії Мілан зіграє на Сан-Сіро проти Болоньї. У цьому матчі футболісти Россонері гратимуть у футболках із дівочими прізвищами своїх матерів на честь Дня матері, який відзначається 11 травня, зазнача...

Лікарі з'ясували вік, в якому треба припинити пити алкоголь, інакше...

п’ятниця, 9 травень 2025, 15:35

Вживання алкоголю для багатьох людей є цілком звичною річчю. Однак, хоча помірне споживання зазвичай не є шкідливим, лікар Річард Рестак у своїх роботах визначив, що воно може бути шкідливим для мозку після досягнення певного віку, передають Патріоти У...